ANTALYA HABERLERİ SERİK HABERLERİ

'Almanya pazarı çok önemli'

DHA
08.03.2018 - 13:38Son Güncelleme :
DHA

 

Namık Kemal KILINÇ/BERLİN, (DHA) - ALMANYA'da düzenlenen ITB Berlin Fuarı'na katılan Cornelia Diamond Otel Genel Müdürü Zafer Alkaya, "Almanya pazarı çok önemli. Alman pazarını tekrar güzel günlerine döndürmemiz lazım. Bunun için hep birlikte uğraşıyoruz" dedi.
ITB Berlin Turizm Fuarı'na katılan Cornelia Diamond Otel Genel Müdürü Zafer Alkaya, Almanya pazarını değerlendirdi. Alkaya, "Almanya bizim lokomotif pazarımız. Yıllardan beri hiç değişmedi. Sadece son yıllarda Alman pazarından istediğimiz oranda rezervasyon alamadığımızı hepimiz biliyoruz. Bu anlamda bu sene ITB çok daha önem kazandı. Büyük ölçüde katılım var. Coşkulu bir katılım var. Almanya pazarındaki o parıltılı günlerimize geri dönmemiz gerekiyor" dedi.
'ANTALYA'YA BAKIŞLARI SON DERECE POZİTİF'
Antalya turizminin Almanya olmadan olmayacağını vurgulayan Zafer Alkaya, "Her pazarın kendine yönelik bir dinamizmi var. Gerçeği var. Antalya'nın iki ana pazarı var. Almanya ve Rusya. Almanya özellikle orta Avrupa'nın da lokomotifi olduğu için çok önemli. Benelüks ve orta Avrupa'nın diğer ülkeleri de pazarın izinde giden pazarlar. Bu anlamda Almanya pazarı çok önemli. Alman pazarını tekrar güzel günlerine döndürmemiz lazım. Bunun için hep birlikte uğraşıyoruz. Hep birlikte çaba içerisindeyiz. Alman turizmcilerle her zaman görüşüyoruz. Onların Türkiye'ye, Antalya'ya bakışları son derece pozitif. Bize her konuda yardımcı oluyorlar. Biz de onlara destek oluyoruz. Antalya pazarıyla ilgili yıllardan beri başarılı çalışmalarımız var. Alman şirketlerinin sahibi oldukları yerler ve işletmeler var Antalya'da. Onların da Antalya destinasyonundan büyük umutları var. Bir an önce Antalya'ya hızlı ve hak ettiğimiz akışı sağlamak zorundayız. Rusya pazarı son derece umutlu. Rusya pazarındaki sıkıntıları giderdik. Rusya'dan akış sağlıklı şekilde olmakta. Buna paralel Almanya başta olmak üzere Avrupa'yı da hallettiğimiz takdirde o ışıltılı günlerimize dönmememiz için hiçbir sebep yok" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Serik haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Serik haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde 'Almanya pazarı çok önemli' haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı