Dünya Haberleri

  Almanya karıştı! Polis ve protestocular çatıştı

  Hürriyet Haber
  02.12.2017 - 15:02 | Son Güncelleme:

  Almanya'nın Hannover kentinde bugün gerçekleşen aşırı sağcı AFD partisinin kongresi şehri karıştırdı. Aşırı sağcı partinin karşıtları protesto eylemleri gerçekleştirdi. Eylemcilerle polis arasında yaşanan çatışmalarda çok sayıda polis ve protestocu yaralandı

  24 Eylül'de Almanya'da yapılan genel seçimlerde 11.5 oranında oy alarak federal mecliste 80 sandalye kazanan aşırı sağcı Almanya için Alternatif Parti'nin (AfD) parti kongresi için Hannover'i seçmesi ırkçı parti karşıtlarının protestolarını da beraberinde getirdi.

  Almanya karıştı Polis ve protestocular çatıştı

  516 AfD'li delegenin bir araya geldiği olağan kongre için Almanya'nın farklı yerlerinden Hannover'e gelen AfD karşıtları, polisin kurduğu barikatları aşmak için direnirken polis de tomalardan su sıkarak eylemcileri uzaklaştırmaya çalıştı. Eylemler yüzünden şehirde birçok cadde trafiğe kapatılırken Hannover'in birçok noktasında polisle eylemciler arasında çatışmalar yaşandı.

  Almanya karıştı Polis ve protestocular çatıştı

  Sabah 07.00'den itibaren başlayan olaylarda çok sayıda gösterici yaralandı. Havanın soğuk oluşu ve tomalarla su sıkılmasına rağmen eylemlerinden vazgeçmeyen eylemciler, çöp konteynerlerini yakarak hem ısınıyor hem de eylemlerinin devam ettiriyor.

  Almanya karıştı Polis ve protestocular çatıştı

  SON 24 SAATTE NE OLDU?

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı