Dünya Haberleri

  Almanya eski Başbakanı Helmut Kohl Orban'ı ağırladı

  BERLİN
  20.04.2016 - 14:44 | Son Güncelleme:

  Almanya eski Başbakanı Helmut Kohl, Merkel'in mülteci politikalarını acımasızca eleştiren Macar Başbakanı Viktor Orban ile dün evinde görüştü. İkilinin görüşmesini sol gruplar protesto etti.

  Almanya eski Başbakanı Helmut Kohl (86), Macaristan Başbakanı Viktor Orban (52) ile evinde görüştü.

  Kohl, Başbakan Angela Merkel'in mülteci politikalarına karşı Avrupa Birliği üye ülkelerinin liderleri arasında en sert muhalefeti yürüten Macaristan Başbakanı Orban'ı Ludwigshafen'daki evinde ağırladı.

  Elinde çiçekle gelen Orban'ı Kohl tekerlekli sandalyede kapıda karşıladı. Yaklaşık 80 dakika süren görüşme sonrasında açıklama yapan Orban, Almanya ile Macaristan arasındaki ilişkilerin önemine değindi.
  Almanya eski Başbakanı Helmut Kohl Orbanı ağırladı

  Orban, Avrupa'nın mimari ve iki Almanya'nın birleşmesini sağlayan önemli bir kişilik olarak nitelendirdiği Kohl için ayrıca “Kohl Almanya ile Macaristan arasındaki sıcak ilişkilerin sembol ismidir. Ben ona Macaristan için yaptıklarına teşekkür etmek ve minnettarlığımızı göstermek için geldim” ifadeleri kullandı.

  Almanya eski Başbakanı Helmut Kohl Orbanı ağırladı

  Kohl ile Orban görüşmesinden önce ve görüşme sırında bir grup sol görüşlüler ise Kohl'ün evinin yakınlarında toplanarak ikiliyi protesto ettiler. Özellikle mültecilere karşı sert tutumuyla bilinen Orban göstericileri hedefindeki isimdi.

   

  Etiketler: Victor Orban
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı