Almanya Dünya Kupası'nda şampiyon nasıl olunur dersi vermiş

Hürriyet Haber
04 Ağustos 2014 - 10:37Son Güncelleme : 04 Ağustos 2014 - 10:45

Almanya Dünya Kupası'nda hem resmi şampiyon hem de gönüllerin şampiyonu oldu.

2014 Dünya Kupası bitti ama yankıları hala sürüyor. Almanya'nın Arjantin'i 1-0 yenerek sahibi olduğu kupada gönülleri de fethettiğini biliyor muydunuz? Almanlar Dünya Kupası başlamadan tam 6 ay önce Brezilya'nın Bahia kentine gelip kendileri için bir kamp alanı yaptılar. Bütün inşaatı Dünya Kupası'ndan 6 ay önce başlayıp kendileri bitirdiler.
Almanya Dünya Kupasında şampiyon nasıl olunur dersi vermiş

Bu kampın içinde lüks bir otel, sağlık merkezi, futbol sahası ve bağlantı yolları vardı. Kampta çalışanlar Alman değildi çünkü Almanya Milli Takımı bu kampta Brezilyalı yerel halkın çalışmasını istedi. Böylelikle yerel halka iş imkanı sağladılar. 2014 Dünya Kupası sırasında Alman oyuncular şehir ve sahilde Brezilya halkıyla beraber zaman geçirdi. Halkla sosyalleştiler. Yerel halkla beraber bir festival düzenlediler ve eğlendiler.

Almanya Dünya Kupasında şampiyon nasıl olunur dersi vermiş

Yine Dünya Kupası sırasında Brezilyalı yerlileri ziyaret eden oyuncular imkansızlıkları görünce 10.000 euro bağışta bulunup yerliler için bir ambulans satın aldılar. Yerel halkın tuttuğu takımların formasını giyip fotoğraflar çektirdiler ve o takımların marşlarını söylediler.

Kupayı kaldırdıktan sonra Alman Milli Takımı, ev sahibi Brezilya'ya karşı aldıkları 7-1'lik tarihi galibiyet için özür diledi. Ayrıca sosyal medya aracılığı ile neredeyse tüm futbolcular Brezilya ülkesine ve halkına gösterdikleri misafirperverlik için teşekkür etti. Eurosport'un haberine göre, Brezilya'yı terk ederken ise Almanya, Dünya Kupası için inşa ettiği kamp tesislerini çocuklarını okutamayan ailelerin eğitimini gerçekleştirmek üzere okula dönüştürdü ve Brezilya halkına bıraktı.

İşte bütün bu bilinmeyen detaylar, Almanya'yı sadece resmi şampiyon değil, gönüllerin şampiyonu da yaptı.

Almanya Dünya Kupasında şampiyon nasıl olunur dersi vermiş

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı