Almanya’da sığınmacı yurdunda yangın

BERLİN
08.09.2015 - 10:18 | Son Güncelleme:

Almanya'da sığınmacıların kaldığı konteynerde yangın çıktı. Beş sığınmacı hafif yaralandı. Öte yandan mültecilerin kalması için hazırlanan bir bina ateşe verildi.

Almanya'da sığınmacıların kaldığı konteyner ateşe verildi. Konteynerlerde yaşayan 80 mülteci tahliye edildi. Yangın sırasında beş mülteci hafif yaralandı.

Almanya'nın Baden-Württemberg eyaletindeki Rottenburg kentindeki sığınmacı yurdunda çıkan yangında beş kişi yaralandı. Dört yaralının hastanede tedavisi yapıldı.

Polisten edinilen bilgiye göre yangın bilinmeyen bir nedenle çıktı. Sığınmacıların kaldığı konteyner kullanılmaz hale geldi. Burada yaşayan yaklaşık 80 kadar mülteci de tahliye edildi. Ülkenin doğusunda kalan Thüringen eyaletindeki Ebeleben kentinde sığınmacıların barınması için inşaatı süren bina kundaklandı.

Polis, kundaklanmanın siyasi nedenlerden kaynaklandığını tahmin ediyor. Gece yarısı binayı kundaklayan kimliği belirsiz kişi veya kişileri yakalamak için geniş çaplı soruşturma başlatıldı. Yangın ile ilgili açıklama yapan polis “Yangının teknik bir nedenden kaynaklanmadığı kesin” dedi.

Etiketler: avrupa


EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı