« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Almanya basınında Grosskreutz manşetlere taşındı

Galatasaray'ın Alman kulübü Dortmund'dan transfer ettiği ve FIFA'dan gerekli izni alamadığı ortaya çıkan Kevin Grosskreutz, Almanya'nın en çok satan gazetesi Bild'e manşet oldu. Öte yandan meslek hayatını Almanya'da sürdüren gazeteci Fatih Demireli de Almanların yaşananlardan dolayı şaşkın olduğunu ve kendisine 'Galatasaray nasıl imza atmayı unutur' sorusunu yönelttiklerini söyledi.

Temel ELCİVAN - DUİSBURG DHA
SON GÜNCELLEME

İnternet sitesinin manşetinden Kevin Grosskreutz haberine yer veren Bild, "Grosskreutz kaosu!" başlığını attı ve "Kevin Grosskreutz'un Galatasaray ile mukavelesi var ama yeni kulübünde oynama izni yok" ifadelerini kullandı.

Haberinde "Grosskreutz'un transfer durumu tamamen kaos" diyen Bild Gazetesi, evraklardaki imza eksikliği nedeniyle FIFA'nın Kevin Grosskreutz için oynama iznini vermediğini okurlarıyla paylaştı.

Almanya basınında Grosskreutz manşetlere taşındı

Evraklardaki imza eksikliğine sebep olan Galatasaray Kulübü'nün asistanın da görevinden alınacağını iddia eden Bild, Kevin Grosskreutz'un 2016 yılına kadar maaşını alacağını ve sadece antrenmanlarda yer alabileceğini yazdı.

Öte yandan meslek hayatını Almanya'da sürdüren gazeteci Fatih Demireli de NTV Spor kanalında yaptığı açıklamalarda, Grosskreutz transferinde yaşananların Almanya'da gündemin ilk sırasına taşındığını ve Almanların yaşananlardan dolayı şaşkın olduğunu söyledi. Demireli, "Çok sayıda medya kuruluşu bugün beni arayarak bunun nasıl olabileceğini, Galatasaray gibi bir kulübün imza atmayı nasıl unutabileceğini sordu" dedi.

Bild Gazetesi, Twitter hesabından bir de Türkçe mesaj paylaştı;


Bunları da Beğenebilirsiniz