Almanya Adalet Bakanı Maas: 'Daha fazla görüşmeliyiz'

Celal ÖZCAN / BERLİN
10.01.2015 - 09:17 | Son Güncelleme:

Almanya Adalet Bakanı Heiko Maas, Paris'teki terör saldırısının İslam'a mal edilmemesi için Berlin'de Şehitlik Camii'ni ziyaret etti. Bakan Maas, “Daha fazla birlikte konuşmalıyız” dedi.

PARİS'TEKİ kanlı terör saldırısının Avrupa'da Müslümanların dışlanmasına, toplumun bölünmesine yol açmasından ve aşırı sağın bunu kullanmasından endişe ediliyor. Almanya Adalet Bakanı Heiko Maas, terör saldırısının İslam'a mal edilmemesi için dün başkent Berlin'de Şehitlik Camii'ni ziyaret etti. Bakan Maas'ı dernek başkanı Ender Çetin ile DİTİB yönetim kurulu üyesi Süleyman Küçük karşıladı. Camide iki yöneticiyle oturup bir süre sohbet eden Bakan Maas, “bizim daha fazla biraraya gelerek görüşmemiz, konuşmamız lazım” dedi.

BİRLİKTE

Adalet Bakanı Heiko Maas, Paris'teki terör saldırısından sonra kamuoyunu Almanya'daki Müslüman toplumla daha fazla bütünleşmeye çağırdı. Maas şöyle dedi: “Biz daha fazla görüşüp konuşmalıyız. Korku ve endişeleri bertaraf etmenin en iyi yolu insanların birbirini tanıması ve birbiriyle konuşmasından geçiyor.” Adalet Bakanı Maas, Şehitlik Camii yöneticileriyle konuşmasında sağ popülistlerin terörü kullanması ve toplumu bölme çabasına karşı uyardı ve “Buna izin vermemeliyiz. Hiçbir din, hiçbir tanrı böyle bir saldırıyı haklı göstermez. Bu konuda dinler hemfikir” dedi.

Adalet Bakanı Maas, Hürriyet gazetesine “asıl şimdi teröre karşı birlikte durma zamanı. Toplumun bölünmesine, Müslümanların dışlanmasına izin vermemeliyiz. Bu birlikteliği vurgulamak istedim” dedi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı