Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Almanya 2006'da her takımı yenebilirdik

Eski Milli Takımlar Teknik Direktörü Mustafa Denizli, İtalya'nın şampiyon olduğu 2006 Dünya Kupası'na katılamayan (A) Milli Futbol Takımı'nın, Almanya'da mücadele eden her takımı yenebilecek güçte olduğunu belirterek, "Türkiye bu takımı yenemez' diyebileceğim bir takım yoktu" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Futbol Federasyonu'nun aylık resmi yayın organı Tam Saha dergisinin ağustos sayısında röportajı yer alan Mustafa Denizli, 2006 Dünya Kupası'nın değerlendirmesini yaptı.

'TÜRKİYE HER TAKIMI YENEBİLİRDİ'

Deneyimli teknik adam, “Türkiye 2006'ya katılmış olsaydı ne yapardı” şeklindeki soruya şu yanıtı verdi: “Kaseti hemen geri sar. Almanya-Kosta Rika maçıyla başlayan Dünya Kupası'nı bir film şeridi gibi gözünün önünden geçir. 'Şu takım şu ülkeyi yenebilir' diyebileceğin bir takım var mıydı? 'Türkiye bu takımı yenemez' diyebileceğin bir takım var mıydı? Bence yoktu.”

'DEPLASMAN GOL ATAMAYINCA GİDEMEDİ'

Mustafa Denizli, “Türkiye neyi başaramadı da Dünya Kupası'na katılamadı” şeklindeki bir soruya ise “Deplasmanda gol atmayı başaramadı. İsviçre ile aramızdaki tek fark buydu. İki takım da eşit sayıda gol attı sonuçta” diye yanıtladı.
Denizli, “Bu turnuvadan sonra futbola bakışınızda ne gibi değişiklikler oldu? Buradan ne kazandık, ne kaybettik? Artık futbol nereye gidecek” şeklindeki soruyu ise şöyle yanıtladı: “Turnuvanın en akıllı kararını bana göre Lippi verdi. İtalya'nın başından ayrılması bence çok doğru. 'Bir daha böyle bir tufa yakalayamam. Böyle zaafların bir araya geldiği turnuva bir daha olmaz' dedi. Bu turnuvanın verdikleri yok, alıp da götürdükleri var teknik adam gözüyle, ama futbolda değişimler çok kısa bir sürede gerçekleşir. Bu görüntüden dünya futbolu nasibini olumlu ölçüde almadı. Dolayısıyla bunu değiştirecek olanlar gene teknik adamlardır. Başta Türkiye olmak üzere kaybetmeyen antrenöre başarılı diye bakarsak, ortaya çıkacak futbol türü bu olur. Tabii ki kimseyi uygulamalarından ve düşündüklerinden dolayı yargılayamazsınız, ama benim düşünce tarzımda bunun olmadığını açıkça söyleyebilirim. Ben bir şey verip gitmeyi yeğlerim. Bir şey yapmadan kalmak yerine, bir şey yapmak isteyerek yapamamak ve gitmek benim için daha onurludur her zaman.”

Bunları da Beğenebilirsiniz