Dünya Haberleri

DÜNYA

  Almanya, 2 Türk'ün itiraflarını bekliyor

  A.A.
  10 Ağustos 2009 - 14:50Son Güncelleme : 10 Ağustos 2009 - 23:00

  Almanya'daki Düsseldorf Yüksek Eyalet Mahkemesinde yargılanmakta olan ve aralarında Adem Yılmaz ile Atilla Selek adlı Türklerin de bulunduğu 4 terör zanlısı, bugünkü duruşmada suçlarıyla ilgili olarak itiraflarda bulundu. Hücre elebaşısı olarak ifade veren Fritz Gelawicz, Avrupa'da terör eylemleri düzenlemek için Pakistan'da eğitim aldığını itiraf etti.

  Bugünkü duruşmadan görüntüler

  Mahkeme salonuna ilk çıkış

  Terör hücresinin elebaşısı olmakla suçlanan Fritz Gelowicz, bugünkü duruşmada cihat için Pakistan'da eğitim aldığını söyledi. Gelowicz, eğitimden sonra ise Avrupa'da terör eylemleri düzenlemek için planlar yaptıklarını itiraf etti. Gelowicz Almanya'da şimdiye kadar mahkemeye 20 defa çıkmasına rağmen ilk defa bugünkü duruşmada itiraflarda bulundu.  Gelowicz bugünkü itiraflarında nasıl din değiştirdiğini ve terörist olana kadar hayatındaki kesiti anlattı.   

  Terör hücresinin elebaşısı olmakla suçlanan Fritz Gelowicz, bugün mahkemede suskunluğunu bozarak bazı itiraflarda bulundu. Diğer sanıkların itiraflarının da gelecek haftalarda davada protokole alınacağı bildirildi.

  Suçlarıyla ilgili olarak itirafta bulunmaya karar veren terör zanlılarının ifadeleri, geçen haftalarda bin sayfadan fazla bir protokolde toplanmıştı.

  Terör zanlıları, "İslami Cihad Birliği" adlı örgüt adına Almanya'da bombalı saldırılar planlamakla suçlanıyor.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı