« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Almanlar'ın gözdesi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

<ı>Der Spiegel’in haberi

Almanya'nın ünlü Der Spiegel dergisi, son sayısında Fenerbahçe'li Mustafa Doğan'a da yer verirken ‘‘Köhler kadar Alman’’ başlığı ile yayınladığı haberde bu futbolcunun Alman Milli Takımı'nda Köhler'in yerini alacağını belirtti. Der Spiegel, ‘‘Geçen hafta Mustafa Doğan Göteborg'a karşı oynarken Türk'tü. Ondan sonra Berti Vogts onu Alman Milli Takımı'na aldı. Mustafa, Köhler gibi bir Alman’dır ve onun milli takımdaki rolünü üstlenecektir. Diğer birçok yabancı gibi o da çift pasaportlu’’ diye yazdı.

<ı>Federasyona eleştiri

Dergi, Almanya Milli Takımı'nın da Fransa Milli Takımı gibi yabancı asıllı futbolculardan kurulu bir hale getirilmesi eğiliminin gündemde olduğunu belirtti. Almanya'da politikacıların ve halkın sıcak baktığı yabancı asıllı futbolculara, Futbol Federasyonu'nun yaklaşımının ise temkinli olduğu ifade edildi. Dergi ayrıca, Bochum'da toş koşturan Yıldıray Baştürk ve Bayern Münih'te forma giyen Berkant Göktan gibi gurbetçilerimize Alman milli forması giydirilme şansının kullanılamamasını eleştirdi.

Yıldızları parladı

Duisburg'un Reinhausen bölgesinde babası çelik işçisi olarak çalışan Mustafa Doğan, Uerdingen genç takımına girip burada sivrildi. Başarısıyla 19 defa Alman Genç Milli Takım'ında oynadı. İki sezondur Fenerbahçe forması giyen genç futbolcuya şimdi de Alman Milli Takımı kapıları açıldı.Bunları da Beğenebilirsiniz