« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Almanca bilmek şart

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

<ı>Beşiktaş Teknik Direktörü, transferdeki kuralı açıkladı

Feldkamp, Slovak golcü Fabus'u Almanca bildiği için tercih ettiğini söyledi. Alman çalıştırıcı, Brezilyalı Teixerra'yı Almanca bilmesi halinde alabileceklerini belirtti.

<ı>Lisan öncelikli

Beşiktaş Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp transferde Almanca bilme şartını arıyor. Denenmeye gelen Slovak golcü Martin Fabus'u Almanca bildiği için tercih ettiğini belirten Feldkamp, İsviçre'nin Servette takımında oynayan Brezilyalı Teixerra'yı da Almanca bilmesi halinde transfer edebileceklerini söyledi.

<ı>Fabus beğenildi

Siyah beyazlıların Alman çalıştırıcısı, dün sabah Slovak Fabus'u, Atilla Şahin, Ufuk, Fevzi, Shorunmu, Salih ve Sertaç ile birlikte denedi. Feldkamp, Slovakya'da gol kralı olmuş Fabus'u şut denemesi ve bire bir mücadele taktiği üzerinde çalıştırdı. Alman çalıştırıcı Fabus'u beğendiğini belirtti.

<ı>Teixerra izlenecek

Feldkamp, Brezilyalı Teixerra'nın da başarılı bir oyuncu olduğuna değinirken, bu futbolcunun transferi için Almanca bilme şartı aradıklarını söyledi. Servette'de oynayan Brezilyalı Teixerra'yı önceki gün izleyen menajer Kadir Akbulut ve Brigel bugün bir kez daha izleyecek.

<ı>Slovak sınavda

Beşiktaş bugün bir yanda Akbulut ve Briegel ile Teixerra'yı takibe alırken, diğer yanda da Martin Fabus, Wattenscheid önünde görücüye çıkacak. Menajer Kadir Akbulut, Slovak golcünün Wattenscheid karşısında forvette deneneceğini, bu futbolcu hakkındaki kararı Feldkamp'ın vereceğini açıkladı.
Bunları da Beğenebilirsiniz