Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Alman yengeye tecavüz davası

  Hürriyet Haber
  22.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Halasının oğlunun Alman eşine iki kez tecavüz eden müteahhit, 12 yıl 7 ay 20 gün hapis cezasına mahkûm oldu.

  HALASININ oğlunun Alman eşi Nicole Güner'e tecavüz etmek suçundan bir yıldır yargılanan müteahhit İsmail Özlü, 12 yıl 7 ay 20 gün hapisle cezalandırıldı. İsmail Özlü, gelişen olayların, boşanmak istediği eşinin tezgáhı olduğunu ileri sürmüştü. Eşi Zekiye ile ayrılmaya karar vererek Almanya'dan dönüş yapıp Florya'da lüks bir villaya yerleşen İsmail Özlü'nün halasının oğlu Mehmet Güner'in Alman eşine tecavüz ettiği iddiaları, 24 Haziran 1999 günü ortaya çıktı. Nicole Güner, evinde kaldığı İsmail Özlü tarafından iki kez tecavüz edildiğini iddia etti.

  Yemek yedik, viski içtik

  Nicole Güner ile kendi isteğiyle birlikte olduklarını ifade eden İsmail Özlü ise ‘‘Karım, 5 çocuğumun bende olan pasaportlarını istiyordu. Pasaportları alması için Nicole Güner'i İstanbul'a gönderdi. Onu Florya'daki evime götürdüm. Yemek yedik, viski içtik. Sonra da birlikte olduk. Sonraki gün onu havaalanına bıraktım. Polislere beni şikáyet etmiş. Karım Zekiye ile birlikte, bana tuzak kurdular’’ demişti.

  İki ayrı suçtan ceza

  Davanın son duruşması, önceki gün Bakırköy 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Son süzü sorulan İsmail Özlü, ‘‘Adaletinize güveniyorum’’ dedi. Mahkeme Heyeti sanığa, evli kadını hile ve şehvet hissiyle kaçırıp alıkoymak suçundan 5 yıl 10 ay, zorla ve defalarca ırzına geçmekten ise 6 yıl 9 ay 20 gün ağır hapis cezası verdi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı