Dünya Haberleri

DÜNYA

  Alman turizmciler Ege’ye hayran kaldı

  İHA
  09 Mayıs 2017 - 11:38Son Güncelleme : 09 Mayıs 2017 - 11:39

  Egeli turizmciler, Almanya’nın farklı kentlerinden gelen tur operatörü ve seyahat acentesi yetkililerini İzmir’de ağırladı.

  Alman turizmciler Ege’ye hayran kaldı

  EGELİ turizmciler, 2012 yılından beri gerileme gösteren Alman pazarından gelen turist sayısını artırmak amacıyla işbirliğine yöneldi ve tanıtım atağı başlattı. Almanya’dan gelen turizmciler, iki günlük hızlandırılmış program kapsamında ilk gün kent merkezini gezdi. Kordon, Kemeraltı, Agora ve Tarihi Asansör’ü ziyaret eden turizmciler, kent merkezindeki renkli ve modern yaşam biçimini inceleme fırsatı buldu, yöresel lezzetleri tattı. İkinci gün ise Çeşme ve Alaçatı’da ağırlanan turizmciler, Meryem Ana Evini, Efes Antik Kentini ve Şirince Köyünü gezerek bilgi aldı.

  Alman turizmciler Ege’ye hayran kaldı

  Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, böyle bir dönemde 60 tur operatörünü getirerek bu ülkenin ne kadar güvenli, huzurlu, İzmir’in ise turizm değerleriyle donanmış bir şehir olduğunu göstermenin milli bir görev olduğunu söyledi: “Konuklarımızla yaptığımız görüşmelerde Türkiye’nin şu anda politik ortamın ve diplomasinin getirmiş olduğu negatif algının bedelini ödediğini daha iyi anladık. Ülkemizle ilgili olumsuz algıyı yok etmenin yolu daha çok tanıtım, daha çok diyalog. Acentelerin en önemli talebi, daha fazla tanıtım oldu. Kendileri bizden Münih’te, Köln’de, Berlin’de, Düsseldorf’ta ve büyük kentlerde fam trip, road show ya da tanıtım günleri tarzında etkinlikler yapmamızı tüketiciyle doğrudan iletişim kurmamızı istediler. Konuklarımız İzmir’e hayran kaldı. İzmir’in gastronomisi, termali, tarihi ve arkeolojik değerleriyle dünya turizm pastasında mutlaka yer alması gerektiğini söylediler. Paydaşlarımızla birlikte bunun için yeni projeler yapacağız.”

  Alman turizmciler Ege’ye hayran kaldı

  Etiketler: izmir , ALMANYA , Turizm , mehmet işler
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı