Gündem Haberleri

  Alman turistin organları 6 kişiye hayat verdi

  Erol AKKIR/ANTALYA, (DHA)
  28.05.2010 - 10:07 | Son Güncelleme:

  ANTALYA'nın Manavgat İlçesi'nde eşiyle birlikte tatil yaparken geçirdiği beyin kanaması sonrasında beyin ölümü gerçekleşen Alman turist 43 yaşındaki Uwe Dieter Herrmann'ın eşi tarafından bağışlanan organları, Antalya ve Malatya'da organ bekleyen 6 Türk'e hayat verdi.

  Antalya'ya, kardeş şehir Nürnberg'den eşi Renata Herrmann ile birlikte tatile gelen Uwe Dieter Herrmann, geçen hafta sonu beyin kanaması geçirdi. Götürüldüğü hastanede 5 gün süren yaşam savaşını kaybeden ve beyin ölümü gerçekleşen Uwe Dieter Herrmann'ın eşi Reneta Herrmann, bağışladığı organlarla 6 kişiye hayat verdi. Renata Herrmann, eşinin organlarını bağışlamanın çok zor bir karar olduğunu, fakat Dieter'in de bu kararla huzurlu olacağını söyledi.

  Akdeniz Üniversitesi Organ Nakil Merkezi'nde gerçekleştirilen kalp nakli ile 48 yaşındaki Hasan Atabay, böbrek nakli ile de 17 yıl önce ilk naklini olan daha sonra da böbreği uyum sağlamadığı için ikinci kez nakil bekleyen 49 yaşındaki Ünal Çüren sağlığına kavuştu.

  Antalya'da özel bir hastanede ise, 45 yaşındaki Bayram Nevruz'a pankreas nakli gerçekleştirilirdi. Herrmann'ın diğer böbreği de aynı hastanede 35 yaşındaki Süleyman Tatlısu'ya nakledildi. Doktorlar her iki hastanın da sağlık durumlarının çok iyi olduğunu kaydetti.Herrmann'ın karaciğerinin yarısı Malatya'da 12 yaşındaki H.A.'ya diğer yarısı da 42 yaşındaki A.A.'ya can oldu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı