Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alman sorun çıkardı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Antalyaspor'dan 200 bin mark tazminat istiyor

Önceki akşam UEFA özel primi de dahil olmak üzere 290 bin mark ödenmesi halinde istifa sözü veren Abramczyk, bu kararından vazgeçince kulüpti yine kriz çıktı. Metin Ünal, takımı teslim almadı.

U dönüşü yaptı

Pazar günü yönetim kurulu üyeleri ile yaptığı görüşmede, takımı UEFA Kupası'na çıkardığı için 200 bin mark özel prim ve kalan 3 maçtaki toplam ücreti 90 bin markın da ödenmesi halinde sözleşmeyi karşılıklı olarak feshetme sözü veren Abramczyk U dönüşü yaptı. Almanya'daki avukatını çağıran Abramczyk, kırmızı beyazlı yöneticilere ‘‘Bunlara ek olarak 200 bin mark tazminat isterim. Aksi halde sözleşmemin feshi için imza atmam’’ dedi.

Ünal beklemede

Antalyaspor'da dün yaşanan bu gelişmeler üzerine yeni Teknik Direktör Metin Ünal da takımı teslim almadı. Ünal, ‘‘Bir Antalyalı olarak şartlar ne olursa olsun kırmızı beyazlı kulübe hizmet etmek görevim. Ancak, prensibim gereği yerine işbaşı yapacağım antrenörün kulüple ilişiği resmen kesilmeden göreve başlamam. Zaten meslek etiği de bunu gerektiriyor. Takımın başına geçmek için bu sorunun çözümlenmesini bekliyorum’’ diye konuştu.

Uğurlu çalıştırdı

Antalyaspor'u dün sabah ve öğleden sonra yapılan antrenmanda altyapı antrenörlerinden Mehmet Uğurlu çalıştırdı. Ünal, Hasan Subaşı Tesisleri'ndeki antrenmana geldi, ancak hiç bir şeye karışmadan kenarda bekledi. Önceki gün karşılıklı anlaştıkları Abramczyk'in kararından dönmesine anlam veremediklerini belirten Başkan Vekili Halim Horasan, ‘‘Rudiger Abramczyk ile yollarımızı uygarca ayırmak istiyoruz’’ diyerek şunları söyledi:

Uygarca çözelim

‘‘Pazar günü yaptığımız toplantıda aldığımız kararlara ABD'de olduğu için telefonla görüştüğümüz başkanımız Kumbul da katıldı. Abramcz-yk'e, ekibimizi UEFA Kupası'na çıkardığı için hakettiği 200 bin mark prim ile, kalan 3 maçın ücreti olan 90 bin markı ödemeyi taahhüt ederek anlaştık. Ancak bu sabah (dün) ayrıca 200 bin mark tazminat talebinde bulundu. Bu sorunun uygarca ve hukuk kuralları için çözülmesinden yanayız.’’


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler