ANTALYA HABERLERİ

Alman Seyahat Pazarı Devi: "Türkiye'nin Alternatifi Yok"

Pelin GEL/HÜRRİYET
04.12.2017 - 16:13Son Güncelleme :

Avrupa pazarında kan kaybeden Türkiye’ye Alman seyahat pazarı devinden gelen haber yüzleri güldürdü. FTI Group Ceo’su Dietmar Gunz, turizmde Türkiye’ye alternatif olacak başka ülke olmadığını belirterek, “Yönümüz Türkiye, müşterilerimiz de Türkiye diyor” dedi.

Pelin GEL/HÜRRİYET

TÜRK ve dünya turizminin buluşma noktası olan Resort Turizm Konrgesi’nde turizmin geleceği ve geleceğin turizmi konuşuldu. Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenen kongreye Alman seyahat pazarının dördüncü büyük grubu FTI Group Ceo’su Dietmar Gunz baş konuşmacı olarak katıldı.

HER ŞEYE RAĞMEN TÜRKİYE
Son dönemde yaşanan olayların can sıktığını fakat bunun Türkiye’ye tercih etmemeleri için bir sebep olamayacağını belirten Dietmar Gunz, “Türkiye’nin alternatifi ta kendisidir. Türkiye’yi seçmek her zaman avantajlı. Türkiye’nin mümkün olduğunca tur operatörleri açısından da tercih edilmesini istiyoruz. Müşteri sadakatini artıracakları için asla pişman olmayacaklardır. 2018’de biz de kapasitemizi artırarak Türkiye’ye yöneliyoruz. Müşterilerimiz de Türkiye’yi tercih ediyor” diye konuştu. 2018 yazı için satışların başladığını da ifade eden Gunz, “Türkiye için rakamlar oldukça tatmin edici. Beklenen seviyeye ulaşmasada” dedi.

BİN ÇALIŞANIMIZ VAR
30 farklı ülkede faal durumda olduklarını, 8 bin 500 çalışanları ile turizm pazarında yer aldıklarını kaydeden Gunz, Türkiye’ye özel ilgi gösterdiklerini söyledi. Türkiye’de binden fazla çalışanları olduğunu kaydeden Gunz, “İnsanlarımızı buraya yerleştiriyor, sizler için çalıştırıyoruz” ifadesinde bulundu.

KAPASİTEMİZİ ARTIRDIK
Almanya başta olmak üzere, Avrupa ile Antalya arasında turistik charter seferleri düzenleyen SunExpress Genel Müdürü Jens Bıschof da, Türkiye pazarına olan inançlarını koruduklarını söyledi. Bir önceki yıla göre 2017’de artış yaşadıklarını dile getiren Bischof, 2018 için daha umutlu olduklarını ifade etti. SunExpress olarak ana pazarlarının Türkiye olduğunu kaydeden Bischof, “Şu anki rezervasyonlar oldukça umut verici. 70’den fazla uçağımız ve 4 binden fazla çalışanımızla size hizmet etmeye devam edeceğiz. Gelecek yıllar için 32 adet Boeing uçağı siparişimiz var. Çevre dostu ekonomik uçaklar bunlar. 2018’de 10 milyon yolcu tutmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Alman Seyahat Pazarı Devi: "Türkiye'nin Alternatifi Yok" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Aralık 2017 tarihinde saat 16 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Alman Seyahat Pazarı Devi: "Türkiye'nin Alternatifi Yok" haberi güncellenecektir.ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:11
 • Guneş
  07:53
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:33
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:19
Sayfa Başı