Alman pilotları vaz geçmiyor

AA
27 Ağustos 2014 - 14:35Son Güncelleme : 27 Ağustos 2014 - 14:49

Alman pilot sendikası Cockpit (VC), Lufthansa ile görüşmelerin devam ettiğini ve olumlu karar çıkana kadar grev planlarını devam ettireceklerini bildirdi.

Sendikadan yapılan açıklamada, VC'nin perşembe günü yapılacak görüşmelerde, Lufthansa yönetiminden erken emeklilik konusundaki taleplerini karşılamasını ve her iki taraf için de makul anlaşma beklediği kaydedildi.

VC'nin anlaşma sağlanana kadar grev planlarını koruyacağı belirtilen açıklamada, "28 Ağustos Perşembe günü, Lufthansa yönetiminin taleplerini düzeltmesini ve herkes için ciddi ve dürüst çözüme yönelik yol çizmesini bekliyoruz. Anlaşma noktasına kadar, VC grev planlarını devam ettirecek. Lufthansa müşterilerine vereceğimiz rahatsızlıktan dolayı üzgünüz" ifade edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen VC Sözcüsü Jörg Handwerg, VC'nin taleplerin karşılanması konusunda kararlı olduğuna işaret ederek "Biz, mevcut erken emeklilik sigortasına dayanan yeni bir anlaşma istiyoruz. Biz ücret şartlarını geliştirmeyi amaçlamıyoruz. Aksine, VC yeni anlaşmayla Lufthansa'nın maliyetini azaltma hedefini kabul etti. Ancak bu durum kesintiye gitmek yerine işvereninin uzlaşmaya istekli olmasını gerektiriyor" dedi.

Sendika nisan ayında da uyarı grevi yapmış ve Lufthansa binlerce uçuşunu iptal etmek zorunda kalmıştı.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı