Gündem Haberleri

  Alman milli takımını hiç düşünmedim

  Hürriyet Haber
  16.11.2009 - 13:27 | Son Güncelleme:

  Almanya'nın Münih kentinde doğan ve Trabzonspor'da forma giyen Türk milli futbolcu Ceyhun Gülselam, kendisini Türk hissetmesinden dolayı Alman milli takımında oynamayı hiç düşünmediğini söyledi.

  Almanya'nın Münih kentinde doğan ve Trabzonspor'da forma giyen Türk milli futbolcu Ceyhun Gülselam, kendisini Türk hissetmesinden dolayı Alman milli takımında oynamayı hiç düşünmediğini söyledi.

  Ceyhun, Alman Kicker dergisinde yer alan haberde, Bayern Münih'te  oynadığı zamanlarda kendisine tavsiye edilen Alman pasaportunu hiçbir zaman almak  istemediğini belirterek, “Kendimi Türk olarak hissediyorum, bundan dolayı Alman  milli takımında oynamayı düşünemezdim” dedi.

  Ceyhun'un Alman milli takımında oynamayı değil Türk milli takımında forma giymeyi istediği ifade edilen haberde, doğduğu yere bağlı olmasına rağmen  Almanya'da doğan diğer Türk futbolcular gibi “atalarının ülkesinde” futbol  oynamayı tercih ettiği belirtildi ve Ceyhun'un, “Ben mutlaka orada oynamayı  istiyordum” sözlerine yer verildi.

  Sadece tatil yaptığı zamanlardan Türkiye'yi tanıyan ve 2008 yılında  Trabzonspor'a transfer olan Ceyhun'un başka olanakları da olduğu ve paranın hiçbir şekilde rol almadığı belirtilen haberde, Türkiye'ye bağlılığı diğer her  şeyden daha fazla olduğu kaydedildi.

  Alman milli takımı için oynamaya karar veren Serdar Taşçı ve Mesut  Özil'in bu tercihlerini de anlayışla karşıladığını belirten Ceyhun, “Onların  kriterleri farklıydı. Bu karar onları için de kolay değildi. Her şeyin iyi  gittiğinden dolayı onlar için seviniyorum” dedi.

  Trabzon'a uyum sağladığı, oradaki anlayışa, taraftarların fanatik üslubuna ve yıldız futbolcu olmaya alıştığı belirtilen haberde, Ceyhun'un, 2011 yılında sözleşmesinin sona ereceği, İngiltere ya da Almanya'da forma giymek  istediği kaydedildi.

  Almanya'da 1995-2003 yılları arasında Bayern Münih kulübünde forma giyen  21 yaşındaki genç futbolcu, 2005-2008 yılları arasına oynadığı SpVgg Unteraching  takımından Trabzonspor'a transfer olmuştu.

  Ceyhun, 13 kez ümit milli, 6 kez de (A) milli takım forması giydi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı