Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alman kancası

G.Saray’ın gurbetçisi performansıyla kısa sürede gönülleri fethetti. Almanya Milli Takımı’nda oynaması için Panzerler’in kurmayları Barış’ın peşine düşerken, genç yıldız "Ay yıldızlı forma için teklif gelirse kabul ederim" dedi.

İlhan SÖYLER
SON GÜNCELLEME

AVRUPA Şampiyonası finallerini ilk garantileyen takım olan Almanya’nın teknik direktörü Joachim Löw, Galatasaray’ın gurbetçi yıldızı Barış Özbek’i gözüne kestirdi. Sarı kırmızılı takıma Alman hoca Feldkamp tarafından büyük umutlarla transfer edilen Barış Özbek, oynadığı futbolla bir anda göz kamaştırdı.

Almanya Ümit Milli Takım formasını da giyen genç yıldız, performansıyla takımını liderlik koltuğuna oturtan isimlerden olurken, kısa sürede Löw’ün de dikatini çekti. Ümit milli yaşı dolan Barış’a Almanya A milli formasını giydirmek için Panzerler’in kurmayları kolları sıvadı.

Kimse bana kızmasın

Ay yıldızlı takımda oynamak için çağrı almadığını, böyle bir talep olması halinde seve seve kabul edeceğini sözlerine ekleyen genç oyuncu ise şöyle konuştu: "Ümit milli olma zamanım doluyor. Löw, ısrarla beni Alman Milli Takımı’nda görmek istiyor. Ancak ben henüz kesin kararımı veremedim. Eğer Türkiye forması giymem için herhangi bir çağrı gelirse, seve seve kabul ederim. Daha çok gencim. Ancak, Almanlar da çok bastırırsa onlardan da kaçamam. Benim için önemli olan Türkiye’nin bir çağrıda bulunması. Öbür gün Almanya için tercihimi kullanırsam da kimse bana kızmasın. Galatasaray’da kısa zamanda iyi şans buldum. Bu fırsatı da çok iyi değerlendirdiğime inanıyorum. İyi olmasam zaten hocam beni oynatmaz. Lig ve Türkiye Kupası’nın yanı sıra UEFA Kupası’nda da iddialıyız. Avrupa arenasında kendimizi daha iyi göstermek istiyoruz."


Bunları da Beğenebilirsiniz