« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alman kaleci bıçaklandı

Almanya Birinci Ligi takımlarından Wolfsburg'un ikinci kalecisi Andre Lenz, bir diskotekte çıkan kavgada bıçaklanarak ağır şekilde yaralandı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Bild gazetesinde yer alan haberde, Lenz'in eğlenmek için gittiği diskotekte vücudunun sol tarafına iki bıçak darbesi aldığı, çok fazla kan kaybettiği ve hastanede acilen ameliyata alınması sonucunda ölümden döndüğü belirtildi.

Lenz'in hayati tehlikeyi atlattığını, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını ifade eden polis, olayda kullanılan bıçağın ise henüz bulunamadığını kaydetti.

Diskoteğin sahibi Jan Schröder, bazı Wolfsburglu oyuncuların dans pistine buz parçaları ve izmarit atarak misafirleri kışkırttığını belirtti.

Bazı görgü tanıklarının da futbolcuların üzerine şişe atıldığını, bunun üzerine futbolcuların da kavgaya giriştiğini söylediği bildirildi.

Wolfsburg kulübünden yapılan açıklamada, Lenz'in kavgayı yatıştırmak için araya girdiği ve bıçaklandığı belirtilirken, kulübün menajeri Dieter Hoeness'in de olaydan dolayı büyük üzüntü içinde olduklarını söyledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz