Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alman Federasyonu'na mali baskın

Alman Futbol Federasyonu'nda (DFB) yeni bir hakem skandalı daha.

İSA DEVEÇEKEN - FRANKFURT / DHA
SON GÜNCELLEME

Futbol Federasyonu'nun Frankfurt'taki merkezine mali polis önceki gün sabah saatlerinde baskın düzenledi. Savcılık tarafından görevlendirilen 4 memurun, vergi kaçakçılığı ihbarı üzerine baskını gerçekleştirdiği öğrenildi. Mali polis görevlilerinin 8 saat boyunca Alman Futbol Federasyonu'nun merkezinde incelemeler yaptığı tüm belgeleri kontrol ettikleri kaydedildi.

2009 YILINDAKİ KAZANÇLAR

Bazı hakemlerin 2009 yılında dostluk maçlarından aldıkları ücreti vergilendirmedikleri gerekçesiyle yapılan baskınla ilgi açıklama yapan Münih Savcılığı Barbara Stockinger "3 futbol hakemi hakkında vergi kaçırdıkları gerekçesiyle soruşturma açıldı" dedi. Alman Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Wolfgang Niersbach ise vergi soruşturması yapan memurlara yardımcı olduklarını belirtip "İstedikleri bütün belgeleri verdik. Zira dostluk maçlarından aldıkları ücretin vergisini ödemek hakemlerimizin sorumluluk alanındadır. Bu nedenle DFB'nin hiç bir suçu ve sorumluğu yoktur" diye konuştu.

BEKLEMEK GEREKİYOR

Almanya 1. Futbol Ligi ve 2. Futbol Ligi'inde düdük çalan 15 futbol hakeminin ev ve işyerleri de yapılan baskınlarla arandı. Baskının kendileri için de sürpriz olduğunu belirten Hakem Komitesi Başkanı Herbert Fandel,"Araştırmaların sonucunu beklememiz gerekiyor. Zira hakemler kazançlarını kendileri vergilendirmek zorundalar" dedi.

Almanya'da hakemler ne kazanıyor?

Dünya Kupası turnuvası'nda görev alırlarsa: 32 bin Euro

Avrupa Şampiyonası Turnuvası'nda görev alırlarsa: 24 bin Euro

Şampiyonlar Ligi veya Avrupa Ligi Maçı yönetirlerse: 1 900 Euro ile 6 bin Euro arasında

Bundesliga 1: 3 bin 800 euro

Bundesliga 2: 2 bin Euro

Almanya 3. ligi:750 Euro

Almanya 4. Ligi: 300 Euro

Kreisliga(Bölge Amatör Ligi):15,50 Euro

Bundesliga takımları arasındaki özel karşılaşmalar: 500 euro


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler