Alman Dışişleri Bakanı Steinmeier uyardı

BERLİN
18.12.2014 - 17:23 | Son Güncelleme:

Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier, göçmen ve İslam karşıtı Pegida gösterilerine karşı uyardı. Steinmeier, bu gösterilerin Almanya'nın açık toplum imajını bozamayacağı çağrısında bulundu.

ALMANYA Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier, Uyumdan Sorumlu Devlet Bakanı Aydan Özoğuz ile birlikte mültecilere gönüllü yardım eden 600 kişiyi kabul ederek, teşekkür etti.

Steinmeier, yabancı ve İslam düşmanı Pegida gösterilerine atfen, bu gösterilerin Almanya'nın açık toplum imajını bozamayacağını söyledi. Dışişleri Bakanı Steinmeier gösteriye katılanları, “Kimin kağnısına koşulduğunuza dikkat edin” çağrısında bulundu. Toplantıya Başbakan Yardımcısı ve SPD Genel Başkanı Sigmar Gabriel ve Adalet Bakanı Heiko Maas da katıldı.

MİLLİYETÇİ VE IRKÇI

SPD Grup Başkanı Thomas Oppermann, Pegida gösterilerini düzenleyenleri milliyetçi ve ırkçı olarak niteledi. Bunların üzerine gidilmesini talep eden Oppermann “Bunlar yurtsever değil. Milliyetçi ve ırkçı. İnsanların korkularını körükleyerek, toplumu bölmek istiyorlar” dedi. Sol Parti Grup Başkanı Gregor Gysi de meclisi, hükümeti, sanatçıları ve kiliseleri insanların korkularını yenmek için tavır almaya çağırdı.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı