ALMAN ÇİFTİN KATİLİ TUTUKLANDI

Teoman ERİŞ / ALANYA (DHA)
01.09.2014 - 10:40 | Son Güncelleme: 01.09.2014 - 10:44

Alanya’da evlerinde alkol alıp sohbet ettikleri Alman çifti öldüren iki zanlıdan Takan C., memleketi Zonguldak’ta yakalandı.

ANTALYA’nın Alanya İlçesi’ne tatile giden Peter Horvath (65) ile eşi Kerstin Horvath’ı (50) kiraladıkları evde öldüren iki zanlıdan biri yakalandı. Cinayetin ardından güvenlik kameralarını inceleyen polis, şüphelilerin adam öldürmekten sabıkalı Tarkan C. (37) ve Murat Ç. olduğunu belirledi. Tarkan C. memleketi Zonguldak’ta yakalanırken, diğer zanlı Murat Ç. ise hâlâ aranıyor. Nöbetçi mahkemeye çıkarılan Tarkan C., ‘kasten adam öldürmek’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

TANIŞTIKLARI GÜN ÖLDÜRDÜLER

Yürüyüş yaparken tanıştıkları Tarkan C. ile Murat Ç.’yi evlerine davet eden Alman çiftin öldürüldüğü, kendilerinden haber alamayan yakınlarının polise haber vermesiyle ortaya çıkmıştı. İki zanlı beraber alkol aldıkları Peter Horvath ile eşini başlarına vurarak öldürmüştü. Polis, Euro 5 sitesindeki evde yaptığı aramada çiftin cesetlerini ayrı odalarda iki yatak bazasının içinde, el ve ayaklarını iple bağlanmış, ağızları da koli bandıyla kapatılmış halde bulmuştu. Katiller, cesetlerin kokmasını engelemek için de klimayı açık bırakmıştı.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı