Alman çift cinayetinin sanıkları birbirlerini suçladı

DHA
20 Aralık 2014 - 08:57Son Güncelleme : 20 Aralık 2014 - 09:03

ANTALYA’nın Alanya İlçesi’nde geçen Ağustos ayında Alman çift 65 yaşındaki Peter Horvath ve 50 yaşındaki Kerstin Horvath’ın öldürülmesiyle ilgili tutuklu yargılanan sanıklar Tarkan Cengiz ve Murat Çetin, ilk duruşmada suçu birbirlerinin üzerine attı.

Tatil için geldikleri Alanya’nın Mahmutlar Mahallesi’ndeki Euro 5 Sitesi’nde daire kiralayan Peter ve eşi Kerstin Horvath’ın öldürülmesiyle ilgili davanın tutuklu sanıkları 37 yaşındaki Tarkan Cengiz ile 32 yaşındaki Murat Çetin, 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün ilk kez hakim karşısına çıktı.

’Nitelikli adam öldürmek’ suçundan ayrı ayrı 2’şer kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası, ’nitelikli silahlı yağma’ suçundan 15’er yıl hapis cezası, maktullere ait kredi kartlarını izinsiz kullanmaktan Murat Çetin hakkında 12 yıl, Tarkan Cengiz hakkında ise 6 yıl hapis cezası istenen davanın duruşmasında söz alan sanıklardan Murat Çetin, cinayeti Tarkan Cengiz’in işlediğini iddia etti.

Çetin, "Ölen Alman çifti daha önceden tanıyordum. Evlerine gittiğimizde içerden sesler duydum. Odaya gittiğimde Tarkan, Alman kadını bazanın altına koymaya çalışıyordu. Ben de yardım ettim. Ama ben kimseyi öldürmedim. Evden nasıl çıktığımızı hatırlamıyorum. Daha sonra Tarkan’ın Alanya’daki evine döndük ve akşam saatlerinde Alman çifte ait 2 kredi kartından para çekmeye gittik. Çektiğim paranın tamamını Tarkan’a verdim. Kredi kartları ise bende kaldı. Cinayeti, Tarkan işledi" dedi.

’SUÇLA BİR ALAKAM YOK’

Sanıklardan Tarkan Cengiz ise 5 sayfalık yazılı savunmada, üzerine atılı suçu kabul etmediğini, cinayeti işlediğini öne sürdüğü Murat Çetin’in, suçu kendi üzerine atmaya çalıştığını belirtti. Cengiz, kendisinin maddi sıkıntı içinde olduğunu bilen Murat Çetin’in bu sorunu çözeceğini söylemesi üzerine, birlikte Alman çiftin evine gittiklerini anlattı.

Alman çiftin evine girmediğini belirten Tarkan Cengiz, "Ben birinci katta Murat’ı bekledim. Murat bir süre sonra elinde çantayla geldi ve elindeki kıyafetleri giymemi söyledi. Hırsızlık yaptığını düşündüm ve kıyafetleri giyerek olay yerinden uzaklaştık. Akşam saatlerinde Alman çifte ait kartlardan para çekmeye gittik. Ben Murat’tan 900 Euro aldım, karşılığında 1000 Euro’luk senet imzaladık. Daha sonra uzun süre ev kirasını ödeyemediğim için evimdeki eşyaları apar topar toplayarak Tekirdağ’a gittim. Murat beni işin içine sokmaya çalışıyor. Murat’ın çifti öldürdüğünden bile haberim yoktu" diye konuştu.

Mahkeme başkanının, eski eşine ait Tekirdağ’daki evde polis tarafından yapılan aramada, üzerinde ’Aşkıma’ yazılı kutuda çok sayıda altın ve ziynet eşyası ele geçirildiğini hatırlatması üzerine Cengiz, "Yok öyle birşey, benimle ilgisi yok" karşılığını verdi.

Mahkeme heyeti Murat Çetin ve Tarkan Cengiz’in tutukluluk halinin devamına karar verirken, Murat Çetin’in baro tarafından atanan avukatının ek savunma hazırlama talebi doğrultusunda duruşmayı 22 Aralık Pazartesi gününe erteledi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Mahmutlar Mahallesi’ndeki Euro 5 Sitesi’nde daire kiralayan Peter ve eşi Kerstin Horvath’tan uzun süre haber alamayan Almanya’daki yakınları, durumu Türkiye’deki emniyet birimlerine bildirdi. 21 Ağustos Perşembe günü verilen adrese giden ekipler, 12 katlı apartmanın 10’uncu katındaki 40 nolu daireyi çilingire açtırdı. Evde yapılan aramada, çiftin cesetleri ayrı odalarda, yatak bazaları içinde bulundu. El ve ayaklarından iple bağlanmış, ağızları koli bandıyla kapatılmış çiftin, başlarına aldıkları darbe sonucu öldükleri tespit edildi. Güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, şüphelilerin cinayetten sabıkalı Tarkan Cengiz ve başka bir suçtan sabıkalı Murat Çelik olduğunu belirledi. İki şüpheli kısa sürede yakalanarak tutuklandı.


Alman çift cinayetinin sanıkları birbirlerini suçladı

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı