« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alman basını: Türkiye'de sinirler gergin

Türkiye ve Yunanistan arasında bu akşam oynanacak maç öncesinde, Alman basını karşılaşmaya çeşitli haber ve yorumlarla yer verdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Berliner Morgenpost gazetesi, "Türkiye'de sinirler gergin. Rehhagel'in Yunanlıları rövanş ateşiyle yanıyor" başlığıyla verdiği haberde, Yunanistan milli takımının Alman teknik direktörü Otto Rehhagel'in, Yunanistan'da oynanan karşılaşmada Türkiye'ye karşı 4-1 yenilmenin rövanşını almak istediklerini belirterek, "Varış çizgisi önündeyiz, ancak çizgiyi henüz geçmedik" şeklinde konuştuğu bildirildi.

Buna rağmen son maçlarında zayıf görünen Türk milli takımının teknik direktörü Fatih Terim'in de "Halkımıza bir zafer kazandırmak zorundayız" şeklinde konuştuğu ve Türk taraftarlarının büyük desteğinden dolayı Yunanistan'ın İstanbul'da işinin çok zor olduğu kaydedildi.

Son maçlardaki zayıf performanslarından dolayı Terim'in futbolcularına röportaj yasağı koyduğu da hatırlatılan haberde, Terim'in bu karşılaşmada Bayern Münih'in golcü oyuncusu Hamit Altıntop'a güvendiği ifade edildi. Haberde ayrıca, Terim'in, oyuncularıyla gizli bir antrenman yapmak istediği, ancak Rehhagel'in otel odasından tüm antrenmanı izleyebildiği, Türk basınının da bu konuda “taktik skandaldan” söz ettiği hatırlatıldı.

Frankfurter Rundschau gazetesi de "Korku yaşanıyor. Türkiye, Avrupa Şampiyonası'nda bir kez daha sadece seyirci rolü oynama tehlikesiyle karşı karşıya" başlığıyla verdiği haberde, Türkiye'nin Moldova karşısında aldığı 1-1 beraberlikten sonra Türkiye'de ümit yerine ümitsizlik ve kaderciliğin hakim olduğunu belirtti.

Türk milli takımının, seyircilerden destek ve dayanışma beklemesine rağmen, Türkiye'de çoğu kişinin milli takımın başarılı olacağına inanmadığı şeklinde görüşe yer verilen haberde, bir Türk gazetesindeki yorumda, "3 şey bizi kurtarabilir. Rakip takım kalecisinin hataları, lehimize hakem kararları ve dua” şeklinde ifade kullanıldığına işaret edildi.

Emre, Hamit ya da Arda gibi iyi orta saha oyuncularına rağmen Türk milli takımının hep aynı şemaya göre oynadığı ve yüksek toplarla Hakan Şükür'e ulaşılmaya çalışıldığı şeklinde yoruma yer verilen haberde, Terim'in bu karşılaşmanın öneminin bilincinde olduğu ve "Bu kilit bir oyun" şeklinde açıklama yaptığı ifade edildi.

Rehhagel'in de kendinden emin olduğunu ve "İstanbul'a, eksik olan 3 puanımızı almak için gidiyoruz" şeklinde konuştuğu kaydedildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler