Dünya Haberleri

  Alman basını Türk politikacıyı konuşuyor! "Bizi bırakıp gitti"

  Hürriyet Haber
  04.12.2017 - 14:57 | Son Güncelleme:

  Eski Almanya Aşağı Saksonya Eyaleti Sosyal Demokrat Parti Milletvekili Mustafa Erkan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun özel danışmanı oldu. Alman basını Erkan'ın Almanya'daki siyasi kariyerini bırakarak Türkiye'de siyaset yapmasına geniş yer ayırdı. Alman Der Spiegel haber sitesi, "Erkan 15 yıl boyunca Aşağı Saksonya'da SPD için çalıştı, şimdi ise Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu için çalışmak istiyor." yorumunda bulundu.

  Erkan yaptığı açıklamada, genç yaştan beri Almanya'da siyasetle ilgilendiğini, Alman Sosyal Demokrat Partisinin (SPD) Gençlik Kolları Başkanlığı ile İl Başkanlığı görevinin yanında, doğup büyüdüğü şehir olan Neustadt'ın Belediye Başkan yardımcılığı ve sonrasında da milletvekilliği görevlerinde bulunduğunu hatırlattı.

  Mustafa Erkan, hem Bakan Çavuşoğlu'nun hem de kendisinin isteğiyle karşılıklı olarak özel danışmanlık görevini kabul ettiğini belirtti.

  Alman basını Türk politikacıyı konuşuyor Bizi bırakıp gitti

  Alman basını, Erkan'ın siyaset arenasında çok da eşine rastlanmayan siyasetçinin 'ülkesini değiştirmesi' örneğine geniş yer ayırdı.... 

  Son zamanlarda Türkiye-Almanya ilişkilerinin düzelmesi ve Almanya'daki siyasetçilerin Türk düşmanlığından vazgeçmesi üzerine demeçler verdiğini ve Türkiye sevdasını her platformda dile getirmeyi kendisine görev bildiğini ifade eden Erkan, şunları kaydetti:

  "Her zaman örnek aldığım, dünyanın da örnek alması gerektiğini her konuşmamda altını çizerek vurguladığım, Sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'nun özel danışmanı olarak göreve başladım. Türkiyemizin daha da büyümesi için yapılan çalışmalarda yer alacak, Avrupa'da aldığım eğitim ve tecrübelerim doğrultusunda ülkeme daima hizmet edecek olmaktan dolayı şeref ve onur duydum."

   

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Etiketler: son dakika , haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı