« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alman basını: Mesut sözünü tuttu

Alman medyasında Almanya-Belçika ve Türkiye-Azerbaycan maçları geniş yer buldu.

İsa DEVEÇEKEN/ FRANKFURT-DHA
SON GÜNCELLEME

Başlıklar ve ayrıntıları şöyle:

BİLD: Jogi'yi (Joachim Löw) yenecek var mı ? O yenilebilir mi? Mesut'tan çekiç gibi gol. Grup maçlarında 10 maçta 10 galibiyet. Bu bir rekor. 6 galibiyet daha Avrupa Şampiyonu'yuz. Türkler Özil'lerini kutluyorlar. Mesut Özil sözünü tuttu. İstanbul'daki maç sonrası Türklerin soyunma odasına gidip "Merak etmeyin. Moralinizi bozmayın bu yenilgiye. Başınızı kaldırın. Size söz veriyorum. Belçika'yı da yeneceğiz. Tekrar Avrupa Şampiyonası'nda görüşmek üzere" dedi ve bunu yerine getirdi.

KICKER: Büyüleyen sayı 30. 10 maçta 10 galibiyet ve 30 puan. Bu sayı Alman Milli Takım Futbol Tarihi'nde bir ilk. Milli takımın elem grup maçlarında bir rekor. Futbolcularımız görevlerini tam yaptı.

DPA (Alman Haber Ajansı): Rüya gibi golle. Rekorlar kırıldı ve daha ileriye doğru olumlu bakmamızı sağlayan bir ekibimiz var. Herşeyi dört dörtlük yaptılar. Gelecek yaz bizi yine yaz rüyasına bu takım götürecek. Bunu sevinci içinde olmalıyız. 10 maç 10 galibeyet daha ne istenebilirki. Özil attığı gol ve attırdığı gollerle Türkiye'nin ikinci olması için yardım etti.

FAZ (Frankfurter Allgemeine Zeitung): Almanya'nın onuncu paketi. Galibiyet serisi grupta devam etti. Bu galibiyet Almanya'dan çok Türkiye'nin işine yaradı. Azerbaycan'ı 1-0 yenen Türkiye eleme maçı yapacak. Yenilgsiz grubun 30 puanla tamamlayan Almanya'nın son Belçika karşısındaki goller maçın yıldızı Mesut Özil, Schürrle ve Gomez'den geldi. Türkiye bu Maçta ayrıca İlkay Gündoğan'da forma giyerek Alman milli futbol takımı oyuncusu oldu.

SPORT BILD: Almanya grupta 10. galibiyetiyle Belçika'yı turnuva dışı etti. Löw ve ekibi Türkiye'ye verdikleri sözü tutup Türkiye7nin ikinci olmalarını eleme maçları oynamalarını sağladı. Mesut'tan gelen füze gol galibiyetin kapısını açarak Belçika'ya yaraladı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler