« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alman basını: Bu ceza çok ağır

Uluslararası Futbol Federasyonu (FIFA) Disiplin Kurulu'nun, Türkiye-İsviçre maçında yaşanan olaylarla ilgili olarak Türkiye aleyhine verdiği karar, Alman basınında çok ağır bir karar olarak değerlendirildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Alman basını, seyircisiz oynanacak maçların Türkiye sınırlarının 500 kilometre dışında ve UEFA üyesi ülkelerde yapılabileceğini, bu maçların tüm masraflarının Türkiye Futbol Federasyonu tarafından karşılanacağını hatırlatarak, hem federasyona, hem de oyunculara çok ağır ceza verildiği görüşünde birleşti.

Spor dergisi Kicker, kararın Türkiye Futbol Federasyonu ve oyuncular için çok ağır olduğunu belirtirken, Sportbild gazetesi kararın İsviçre için de sert bir karar olduğunu belirtti.

“Süddeutsche Zeitung” gazetesi haberi, Türk Milli Takımı Avrupa Şampiyonası elemelerini seyircisiz ve dış ülkede oynayacak” başlığıyla verirken, “Kölner Express” gazetesi de, “Köln için şans güldü. Alpay için Bundesliga'da sorun yok” şeklinde ifadeye yer verdi.

Bild gazetesi haberi, “Alpay için şok karar” şeklinde yayınlarken, Berliner Morgenpost gazetesi de, “Skandal oyundan sonra ağır karar” başlığını kullandı.

Berlin'de yayınlanan B.Z gazetesi de, hem Türkiye, hem de İsviçre için ağır kararlar alındığını belirtirken, Berliner Kurier gazetesi, Türk Milli takımının 6 maçı taraftar olmadan oynamasının bir dezavantaj olduğuna dikkat çekti.

Bunları da Beğenebilirsiniz