Allianz'dan ikinci çeyrekte 1.8 milyar euro kar

AA
24.08.2009 - 11:28 | Son Güncelleme:

Allianz Grubun işletme karı, yılın ikinci çeyreğinde 1,8 milyar euroya ulaştı.

Allianz'dan yapılan açıklamada, Grubun yılın ikinci çeyreğinde performansını yükselterek dönemi yüzde 21'lik net gelir artışıyla kapattığı bildirildi.

Allianz Grubun net gelirinin 1,9 milyar avroya ulaştığı belirtilen açıklamada, Allianz'ın üç aylık gelirler toplamının geçen yılın ikinci çeyreğinde 21,5 milyar euro iken, bu yılın aynı döneminde 22,2 milyar euroya yükseldiği kaydedildi.

Allianz'ın Grup işletme karının, ilk çeyreğin rakamlarını geçerek 1,8 milyar euroya ulaştığı ifade edilen açıklamada, böylece Grubun, işletme karını ilk çeyreğe göre yüzde 25,9 artırdığı vurgulandı.

Grubun haziran ayının sonu itibariyle yüzde 159'luk sermaye yeterlilik oranını da koruduğu belirtilen açıklamada, Allianz'ın, yılın ilk çeyreğinde 33 milyar euro olan özsermayesini, yılın ilk yarısı itibarıyla yüzde 4,5 artırarak 34,5 milyar avroya çıkardığı, Grubun bu performansı ile Fortune 500 listesinde iki basamak yükselterek 20. sıraya ulaştığı kaydedildi.

Açıklamada, Allianz SE Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Michael Diekmann'ın da şu görüşlerine yer verildi:

“Genel anlamda üç aylık sonuçlarımız gayet iyi. Allianz 'yeni normal' olarak nitelendirdiğimiz, yapısal olarak daha düşük geri dönüşlü pazar ortamına karşı hazırlıklı. Aktifleştirmede güçlü konumumuzu koruyoruz ve düşük risk profilimiz sayesinde pazardaki potansiyel şoklara karşı hazırlıklıyız. Ayrıca, hem iş yaptığımız bölgeler hem de iş alanlarımız açısından çok yönlüyüz ve bu sayede pazardaki yükselmeden faydalanabiliyoruz.”

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı