İK/Yeni Ekonomi Haberleri

İK YENİ EKONOMİ

  Allianz Kampüs 1.100 kişiye istihdam yaratacak

  Noyan Doğan - noyandogan@hurriyet.com.tr
  05.06.2017 - 16:24 | Son Güncelleme:

  Allianz Türkiye, 27 milyon Euroluk yatırımla operasyon merkezini İzmir’e taşıyor. 17 dönümlük bir alanda kurulacak olan Allianz Kampüs, özellikle yeni mezunları işe alacak ve 1100 kişiye istihdam yaratacak.

  Aslında bu bir ilk. İlk kez bir sigorta grubu hem de yüzde 100 yabancı sermayeli sigorta grubu, İstanbul’un dışında bir başka ile gidiyor. Allianz, Türkiye’deki, operasyon merkezini İzmir’e taşıyor.

  Allianz, Türk pazarındaki en eski sigorta şirketi. Mazisi 94 yıl öncesine dayanıyor. İlk olarak 1923 yılın Şark Sigorta olarak kuruldu, ardından Koç Grubu’nun bünyesine katıldı, Alman sigorta devi Allianz’ın ile ortaklık kurularak, şirketin ismi Koç Allianz oldu, son olarak da 1998 yılında tüm hisselerin Allianz Grubuna geçmesi ile birlikte yola Allianz Türkiye olarak devam edildi. 94 yıldır da şirketin merkezi İstanbul’du.

  İSTİHDAMA KATKI
  Şimdi ise bu yapı değişiyor. Alınan bölgesel yatırım kararıyla operasyon merkezi, İzmir’de inşa edilen Allianz Kampüse taşınıyor. Toplam yatırım ise, 27 milyon Euro. 17 dönümlük bir alanda kurulacak olan Allianz Kampüs, 2018 yılında hizmete girecek ve ilk etapta 650, ardından da 1.100 kişi çalışacak. Şimdiden de İstanbul merkezde çalışanların büyük bir çoğunluğu İzmir’e gitmeye kabul etmiş durumda.
  Allianz Türkiye CEO’su Aylin Somersan Coqui, İzmir’e taşınma nedenini; büyüme öngörüsü, iş sürekliliği, sürdürülebilirlik ve verimlilik olarak özetliyor. Somersan Coqui, yatırım tamamlandığında bölgenin istihdamına büyük katkı sağlanacağını da söylüyor. Somersan Coqui, “Türkiye’deki yatırımlarımıza İzmir’deki, Allianz Kampüs projemizle devam ediyoruz. 27 milyon Euroluk yatırım ile Allianz Kampüs ülkemizin ekonomisine, sürdürülebilir büyüme ve istihdam hedeflerine katkıda bulunacak. Kendi iş sürekliliğimize önemli bir güvence getirecek, müşterilerimize her aşamada daha iyi hizmet sunmamızı sağlayacak” diyor.

  YENİ ADAYLAR ARANIYOR
  Yeni operasyon merkezi için değerlendirme sürecinde birçok ili mercek altına alarak kapsamlı araştırmalar yaptıklarını belirten Aylin Somersan Coqui, bu seçimde Türkiye’nin en büyük metropollerinden biri olan İzmir’in güçlü ekonomisi, kalifiye işgücü zenginliği, yüksek yaşam standartları, birçok ulusal ve uluslararası yatırıma ev sahipliği yapması, elverişli iklimi, kolay ulaşım olanakları ile öne çıktığını vurguluyor.

  Aylin Somersan Coqui, İstanbul merkezdeki birçok departmanın İzmir’e taşınacağına da değinerek, şunları söylüyor: “Müşteri hizmetleri operasyonları, elementer sigorta branşlarındaki operasyon, sağlık operasyon, hayat emeklilik satış sonrası hizmetler Allianz Kampüs’e taşınacak. Allianz Kampüs’te görev alacak çalışanlar birçok cazip olanak ve sosyal hakka sahip olacak. Çalışanlar bu kapsamda özel sağlık sigortası, bireysel emeklilik planlarına şirket katkısı, hayat sigortası, esnek çalışma saatleri, haftanın bir günü uzaktan çalışma gibi olanaklardan yararlanabilecek. Allianz Kampüs’te çalışmak isteyen adaylar, web sitemizdeki formu doldurarak genel başvuruda bulunabilecekleri gibi kendilerine en uygun pozisyonlar için yıl boyunca kariyer sitelerinde yayımlanacak ilanları takip edebilecekler.”

  Amaç, yeni mezunları işe almak
  Allianz Türkiye CEO’su Aylin Somersan Coqui, Allianz Kampüs’ün sunacağı istihdam olanakları hakkında bilgi vererek, şunları söylüyor: “İlk aşamada 650, sonrasında ise kademeli olarak 1.100 kişilik istihdam sağlayacağız. Hedefimiz, açılacak iş pozisyonlarının yüzde 70’inde üniversiteden yeni mezun olup, iş hayatına adım atacak gençleri istihdam etmek. Bu gençleri öncelikli olarak çağrı merkezi, elementer operasyonları, hayat ve emeklilik, müşteri hizmetleri, hasar, provizyon ve risk değerlendirme bölümlerinde işe alacağız.”

  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı