Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Allianoi belgeseli ertelendi

  Turan GÜLTEKİN/ İZMİR (DHA)
  28 Şubat 2006 - 00:00Son Güncelleme : 28 Şubat 2006 - 10:31

  TRT tarafından geçen yıl hazırlanan ve şubat ayında 2 bölüm halinde TRT- 2’de gösterileceği ilan edilen "Su Perisi Allianoi" adlı belgesel "daha sonra gösterilmek üzere" yayından kaldırıldı.

  Yayın danışmanlığını Allianoi Kazı Başkanı Dr. Ahmet Yaraş'ın, yönetmenliğini de Şirin Sümer’in yaptığı 2 bölümlük belgeselin geçen hafta yayına girmesi gerektiğini belirten Allianoi Girişim Grubu Sözcüsü Avukat Arif Ali Cangı, şunları söyledi:

  "Türkiye’nin her yanına dağıtılan afişlerle belgeselin ilk bölümünün 17 Şubat Cumartesi, 2'nci bölümünün de 24 Şubat Cumartesi günü saat 22.30’da yayınlanacağı duyuruldu. Ancak ne olduysa yayınlanmadı. Çok büyük emeklerle hazırlanan belgeselin, tamamlanan Yortanlı Barajı’nı bir an önce işletmeye açmak isteyen DSİ’nin baskısıyla yayından kaldırıldığını düşünüyoruz."

  Belgeselin yayından kaldırılmasının söz konusu olmadığını belirten TRT Televizyon Dairesi Başkanı Muharrem Sevil ise belgeselin şimdiye kadar yayın akışına hiç alınmadığını öne sürdü. Sevil, şunları söyledi: "Yaptığımız bir işi yayınlamamamız diye bir şey söz konusu olamaz."
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı