Dünya Haberleri

DÜNYA

  Allah razı olsun, Rusya ABD’nin oyununu bozdu

  Ömer BİLGE/LEFKOŞA
  23.04.2004 - 02:06 | Son Güncelleme:

  Rusya’nın Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde Kıbrıs’la ilgili karar tasarısını veto etmesi KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ı sevindirdi. Denktaş, ‘Rusya’dan Allah razı olsun, herkesi rahatlattı’ dedi.

  Denktaş, dün bir kabulünde yaptığı açıklamada Rusya’nın, ‘Kıbrıs’taki taraflara referandumla ilgili olarak yapılan ahlaksız baskının kabul edilmez olduğunu gösterdiğini’ belirtti ve ‘Böylelikle tek kuvvet dünyası olmadığını, her güçlü devletin istediğini yapamayacağını kanıtlamış oldu’ dedi. Rusya’nın farklı nedenlerle veto yetkisini kullanmış olabileceğini vurgulayan Denktaş, şöyle konuştu:

  ‘Allah razı olsun Rusya’dan. Bizi felaketten kurtardı. Amerika ve İngiliz’in oyununu bozdu ve referandum nedeniyle her iki taraf üzerinde aylardır devam eden ahlaksızca bir baskının kabul edilemez olduğunu gösterdi. Kendi nedenlerini başka türlü açıklamış olabilir, ama benim anladığım budur. Böylelikle, tek kuvvet dünyası olmadığını, Rusya’nın ağırlığı olduğunu, her güçlü devletin her yerde istediğini yapamayacağını kanıtlamış oldu. Herkesi rahatlattı.’
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı