Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Allah, Cavcav'dan hesap soracak'

Gençlerbirliği Kulübü'nden ihraç edilen 2 bin 5 yüz kişiden biri olan eski yönetici Yaşar Durak, Kulüp Başkanı İlhan Cavcav'ın artık miyadını doldurduğunu ve bırakması durumunda muhalefet grubu olarak istedikleri parayı ödemeye hazır olduklarını söyledi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Cavcav'ın kendi özel ve ticari hayatıyla ilgili çeşitli söylemlerde bulunmasının yanlış olduğunu vurgulayan Yaşar Durak, ''Allah, İlhan Cavcav'dan hesap soracak. Çünkü 73 yaşında yalan söylüyor. Gençlerbirliği kulüp başkanına yalan söylemek yakışmıyor. Gençlerbirliği yöneticiliği yaptığım zamanlarda eğer Vakıfbank'tan para çektiğimi kanıtlayabilirse her türlü cezayı ödemeye hazırım. Şekeri yükselmiştir ve o heyecanla bir açıklama yapmıştır. Ayrıca banka kredisi kullanmanın ne sakıncası var. Kendisi Egzim Bank'tan kredi almıyormu. Yani biz hepimiz ticaretle uğraşıyoruz. Bankadan kredi alırız sonra öderiz. Peki bu olayın kulübü ve takımı ilgilendiren ne gibi bir yönü var. Kulüpte olan parayla ilgili yaptığımız bir yanlış var mı? Banka kredisi kullanmadık ama kullandığımızı kabul edelim. Söyleyecek başka şeyler bulamadığı için bunları ortaya atıyor. Ticari hayatla özel hayatın her zaman gizli tutulması kanaatindeyim. Sayın Cavcav'ın özel hayatıyla ilgili bugüne kadar hiçbir açıklamada bulunmadık, bundan sonra da bulunmayacağız. Ticaret de insanların özel faaliyetleridir ve özel tutulması gerekir. Kısacası İlhan Cavcav, Gençlerbirliği Kulüp Başkanlığı'na yakışmıyor. Artık bırakıp gitmesi gerekiyor'' şeklinde konuştu.

İlhan Cavcav'ın, kulübü güvenip teslim edeceği birini bulamadığı için Gençlerbirliği Kulüp Başkanlığı'nı bırakmadığı sözleriyle ilgili olarak Yaşar Durak, ''Kulübün parasını Sayın Cavcav alıp gitsin, kulübü de bize teslim etsin, ihraç edilen ve atılan üyeler olarak biz o parayı bulur ve kulübü idare ederiz. Bu söyleşiler kendi konumlarını haklı çıkarmak için ortaya atılan iddialardır. Daha önceki yönetici arkadaşlarımız hakkında da bu tür iddialar vardı. İlhan Cavcav ile birlikte çalışan bütün insanlar hakkında kredi kullandığı ve paralar verildiği konusunda iddaalar vardı. Bunların hepsi yalandır. Varolmuş olduğunu kabul etsek bile kulüp içinde bunların konuşulması doğru mudur? Bizim İlhan Cavcav'ın özel ve ticari hayatıyla ilgili hiçbir açıklamamız olmuş mudur? Sayın Cavcav'ın cenazesine gidip başsağlığı dilemişizdir, hastanede yattığında geçmiş olsuna gitmişizdir. 73 yaşındaki bir başkana bu tür hareketler yakışıyor mu? Gençlerbirliğini yönetemiyorlar. Allah, İlhan Cavcav'dan hesap soracak. Çünkü herkese iftira atıyor. Eğer kulübü yönetebiliyorlarsa bu kulübün hali nedir. Sürekli 40 milyonu olduğunu söylüyorlar. Biz finans kulübümüyüz yoksa spor kulübü mü? Bir tane başarı gösterebilir misiniz? Transferde yapılan yanlışlıklar, Kayserispor'a giden James Trois olayı, serbest kalan futbolcular. Bunlarda bizim kabahatimiz mi var. Gençelebirliğine yakışan bir hareket içindeler mi?'' dedi.

İlhan Cavcav'ın kamoyuna kendisini tanıtma şekline dikkat çeken Gençlerbirliği Muhalefet Grubu'ndan Yaşar Durak şöyle konuştu:

''Türkiye'de bin tane un fabrikası sahibi var ve bunlardan hangisi tanınıyor. Sayın İlhan Cavcav Gençlerbirliği Kulübü sayesinde tüm Türkiye tarafından tanınmaktadır. Bizim kulüpten aldığımız ve beklediğimiz birşey yok. Ama sayın Cavcav ve yanındakiler şan, şöhret ve nam peşinde oldukları için kulübü de demokratik olmayan bir yönetimle idare ediyorlar.''

Son olarak Gençlerbirliği Kulüp Başkanı İlhan Cavcav'ın 40 trilyon para üzerine sarfettiği sözlere değinen Durak, ''Bizim 2 bin kişilik bir muhalefet grubumuz var. Biz biraraya gelerek o 40 milyon buluruz. Bu sözler muhalefet grubuna ve dışardakilere şirin gözükmek için söylenen sözlerdir. İlhan Cavcav'a 140 milyon verseniz bile bu kulübü bırakmaz. Kendisinin asıl hedefi para değil saltanatının bozulmamasıdır. Kulübü kendi oyuncağı gibi yönetmesi, alıp satması ve 3 kişiyle kulübü yönetmesidir. Yıllardır böyle yapıyor. 29 kişilik yönetim kurulu var ve 3 kişi ile bu kulübü yönetiyor. Bunlar İlhan Cavcav gibi bir insana yakışmıyor. Ticaret hayatında başarılı olmuş ve 73 yaşına gelmiş bir insana yakışmıyor. Ben söylediği hiçbirşeyi dikkate almıyorum çünkü bizim acelemiz yok. Biz Gençelerbirliği takımını seviyor ve koruyoruz. Ne ihraç edilen arkadaşlar ne de muhalefet grubu olarak herhangi bir beklentimiz ve talebimiz yok. Gençlerbirliğini düzgün idare etsinler ve yürütsünler. Bütün talebimiz bu. İhraç edilen üyeler içerisinde o kadar değerli insanlar var ki bunalar ihraç edilmemeli diye düşünüyoruz. Tanıl Bora beyin ihraç edildiğini duyuyoruz ama bu insan Gençlerbirliği Kulübü'nün tarihini yazan bir kişidir. Bunlar kamoyunda hoş şeyler değil, onun için sadece Cavcav'ın iddaalarına gülüyoruz, gitmesini istiyoruz. Zaten bu onun son yönetimidir, kendisi de bunu gayet iyi biliyor'' diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler