Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Allah bereket versin

G.Birliği maçları her zaman zor geçmiştir Fenerbahçe için...

Ama çok önemli bir saptamamı paylaşmam gerekiyor; Gençlerbirliği, Fenerbahçe’ye karşı oynadığı hemen her maçta, puan ya da puanlar kazanmak için değil, Fenerbahçe’nin puan ya da puanlar kaybetmesi üzerine bir kurguda çıkmıştır sahaya... ‘Aman Fenerbahçe puan kaybetsin de ne olursa olsun’ sistemidir bu... Hatta biraz daha ileri gideyim, Gençlerbirliği belki başkanlarının Galatasaraylı oluşundan, belki başka nedenlerden dolayı Fenerbahçe maçlarını hep final maçı gibi oynar.

SIKICI FUTBOL

İŞTE böyle bir atmosfer hakimdi yine... Ve Ersun Hoca yine Webo’yu hiçbir santrafora değişmemişti sahaya çıkarken... Kadroya bakınca ‘Ufff’ dediğimiz ama sahaya çıkınca sıkıcı futboluna öfkelendiğimiz bir Fenerbahçe vardı. Ama hakkını teslim edelim, oyunu sıkıcı hale getiren sadece Fenerbahçe’nin üretken olamaması değil, büyük ölçüde Gençlerbirliği’nin en başta sıraladığım öncelikleriydi. Fenerbahçe’nin kazanması halinde çok bereketli bir hafta olacaktı çünkü rakipler yine puan kaybetmişti... Öyle de oldu, Fenerbahçe kazanmasını bildi.

TOP 5

1
-Fenerbahçe’de değişmeyen tek şey, Webo...
2
-Kuyt’ın en gerekli anlarda sahneye çıkıp golünü atması...
3-Alper Potuk’un geleceğin en önemli orta saha oyuncularından biri olacağını bir kez daha göstermesi...
4-Volkan Demirel’in, Fenerbahçelilere ‘İyi ki kalecimizsin’ dedirten performansı...
5-Fenerbahçe’nin üst üste beşinci galibiyeti alarak seriye devam etmesi...

MAÇIN ÜÇ ADAMI

Mehmet Topal-Kuyt-Volkan


MAÇIN İYİSİ

Fener-bahçe’nin yıldızı Mehmet Topal...

MAÇIN KÖTÜSÜ

Futbolu sıkıcı hale getiren oyuncular.

HAKEM

Etliye sütlüye dokunmamaya çalıştı, vasattı.

X