Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

All-Star nefesleri kesti

Basketbolda İstanbul'da düzenlenen “Two Nations Cup” turnuvasında mücadele eden Türk ve Yunan kulüplerinin genç takım oyuncuları All-Star maçı yaptı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yapılan ve her kulüpten 6 oyuncunun karma bir şekilde mücadele ettiği All-Star maçında, antrenörlüğünü Anadolu Efes'ten Bilal Han Duru ile Panathinaikos'tan Konstantinos Papadopoluos'un yaptığı beyaz takımda Anadolu Efes'ten Cedi Osman, Ramazan Tekin, Efekan Çoşar, Fenerbahçe Ülker'den Berk Uğurlu, Ayberk Güleryüz, Berkay Candan, Olympiakos'dan Moneos, Katsas, Kaklamanakis ve Panathinaikos'tan Iliopoulus, Drakopoulos ile Kakargias yer aldı.

Fenerbahçe Ülker'den Fikret Doğan ile Olympiakos'tan Konstantinos Markonis'in antrenörü olduğu mor takım ise Anadolu Efes'ten Tayfun Erülkü, Berk Demir, Burakcan Yıldızlı, Fenerbahçe Ülker'den James Metecan Birsen, Mehmet Şanlı, Umar Atın, Olympiakos'tan Kouloubis, Malliaris, Karandreas ve Panathinaikos'tan Karandreas, Gontikas, Dimakopoulos'tan oluştu.

Karşılaşmanın ilk yarısı 62-57 mor takımın üstünlüğüyle geçilirken, beyaz takım son periyottaki etkili oyunuyla maçı 126-112 kazandı.

Mücadelede Türk sporcuların skorer özellikleri dikkati çekti. Mor takımda oynayan Burakcan Yıldızlı 33 sayı ile maçın en skorer oyuncusu olurken, bu takımda Tayfun Erülkü de 31 sayı kaydetti. Beyaz takımda da Türk oyuncular Berkay Candan 23, Cedi Osman ve Ayberk Güleryüz de 20'er sayı ile öne çıkan isimler oldu.

All-Star maçının en değerli oyuncusu beyaz takımda mücadele eden Anadolu Efesli basketbolcu Cedi Osman seçildi. 20 sayı, 6 ribaunt, 5 asist ve bir top çalma ile oynayan Cedi Osman'a plaketini Türk basketbolunun duayen isimlerinden Yalçın Granit verdi.
Bu arada, Haldun Alagaş Spor Salonu'nda 30 Eylül-1 Ekim tarihlerinde oynanan “Two Nations Cup” Genç Takımlar Turnuvası'nda birinci olan Fenerbahçe Ülker, ikinci Anadolu Efes, üçüncü Panathinaikos ile dördüncü Olympiakos'a kupaları verildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler