Ege Haberleri

EGE

  Alkolü fazla kaçırınca...

  Seyfi GÜL / FOÇA, (İzmir) (DHA)
  15 Eylül 2012 - 00:00Son Güncelleme : 14 Eylül 2012 - 17:10

  İZMİR'in Foça İlçesi'nde, “Balıkçı İbo” olarak tanınan İ.A. içkiyi fazla kaçırınca, sahilde demirli bulunan Antik Kybele Teknesi'nin 10 metre yüksekliğindeki yelken direğine tırmandı.  Zaman zaman yürekleri ağza getiren Balıkçı İbo'yı polis, 2 saat sonra güçlükle ikna edip, direkten indirdi.
  Balıkçı İ.A.'nın Küçükdeniz Limanı'nın Demokrasi Meydanı'na bakan kıyısına bağlı teknesinde zaman zaman aldığı alkol sonrası attığı nutuklara alışkın olan Foçalılar, bugün saat 06.00'da, Antik Kybele Teknesi'nin yelken diğerinin tepesinden gelen seslerle uyandı. Merakla iskeleye koşanlar, İ.A.'nın Antik Kybele Gemisi'nin direğine tırmandığını görünce şaşırdı. Düşebileceği söyleyip, inmesini isteyenlere aldırış etmeyen Ayyıldız, yaklaşık 2 saate yakın bir süre kendisini izleyenlere, mesleki problemleri ve iç ve dış politikaya kadar pek çok konuda nutuk attı.
  Bu sırada balıkçının bu haline alışkın olan bazı kişilerin, “Kediler tırmanınca itfaiye geliyor, İboya neden kimse gelmiyor?” ve “Kybele Tarzanı İbo” esprileri yaptı. Çevredeki bazı kişilerinde alkış ve tezahüratları üzerine İ.A., coştukça coştu.
  Daha sonra olay yerine gelen Foça İlçe Emniyet Müdürü Erhan Zeren, İ.A.'yı direkten inmeye ikna etti. Direkten inen İ.A., geminin güvertesine bıraktığı içki şişeleri ve yemek artıklarını topladıktan sonra sahile çıktı. Emniyet Müdürü Zeren'in bir süre nasihatte bulunmasının ardından serbest bırakılan balıkçı İbo, teknesinin yanına gidip, ağlarını örmeye devam etti.

  Alkolü fazla kaçırınca...

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı