Gündem Haberleri

  Alkollü sürücü otomobilde sızdı

  Fırat KESKİNKILIÇ/ANKARA, (DHA)
  29.08.2006 - 11:09 | Son Güncelleme:

  Ankara’da aşırı alkol aldıktan sonra direksiyon başına geçen Göksel Tuncer, alkolün etkisiyle otomobilinin içinde sızdı.

  Hareketsiz yatan sürücünün öldüğünü düşünen çevredekiler hemen polisi aradı. Olay yerine gelen polis ekipleri, elinde bira şişesi bulunan sürücünün aşırı alkol aldığı için sızdığını anladı ve trafik ekibi çağırdı. Bu sırada bir vatandaş Tuncer’i tokatlayarak uyandırmaya çalıştı ancak başarılı olamadı. Uzun uğraşlardan sonra Göksel Tuncer güçlükle uyandırıldı.

  Gözlerini açtığında karşısında polis ekiplerini ve çok sayıda kamerayı gören Göksel Tuncer, 06 NT 8121 plakalı otomobilini çalıştırarak gitmek istedi.

  Ancak polis ekipleri, aracın anahtarını aldığı için sürücü aracını kımıldatamadı. Kısa süre sonra gelen trafik ekipleri, Göksel Tuncer’e alkol testi yapmak istedi. Alkolmetreyi üflemek istemeyen sürücü, polis ekiplerine zorluk çıkartınca ekip otosuna bindirildi. Burada polisin ısrarları üzerine yapılan alkol testinde, Tuncer’in 139 promil alkollü olduğu belirlendi.

  Sürücü Göksel Tuncer'in geçen ay yine aldığı alkol nedeniyle ehliyetine 6 ay el konulduğu öğrenildi. Tuncer, Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı