« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alkollü araç kullandı olimpiyatlardan kovuldu

Güney Kore Yelken Federasyonu, alkollü araç kullandığı için Londra Olimpiyatları’ndan ülkesine geri çağrılan antrenör Lee Jae-cheol adına özür diledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Federasyon’un açıklamasında Lee’nin Weymouth Belediye Başkanı tarafından düzenlenen bir akşam yemeğinden çıkışta polis çevirmesine yakalandığı belirtilerek, “Antrenör Lee Jae-cheol 25 Temmuz akşamı düzenlenen yemekte şarap ve bira içmiştir. Kendisinin alkole dayanamadığı ve olimpiyat köyüne dönerken polisler tarafından durdurulduğu doğrudur” denildi.

Güney Kore Olimpiyat Komitesi’nin Lee’ye verilecek cezayı değerlendirmek için toplandığı ve kendisinin ülkesine geri çağrılmasına karar verildiği ifade edilen açıklamada, “Bu durum gerçek bir üzüntü kaynağı. Meseleyi tüm boyutlarıyla ele aldıktan sonra eyleme geçeceğiz, ancak Lee’nin çok ağır bir psikolojik baskı altında olduğunu düşünüyoruz. Federasyonumuz atletlerimizin moralinin zayıflamasına engel olmak için çok çalışacak, bu talihsiz olayı şansa çevirecek ve yelkende madalyalar almak için elinden geleni yapacaktır” ifadeleri yer aldı.

Federasyonun genel sekreteri Kim Joon-nyun ise Lee’ye 250 sterlin ceza verildiğini ve antrenörün eve dönmekte olduğunu söyledi.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler