« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alkol yok seks var

Arjantinli oyunculara Dünya Kupası boyunca seks yasağı uygulanmayacak. Ancak futbolcular partnerleriyle içki kullanarak birlikte olamayacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
DÜNYA Kupası öncesi şampiyonluk favorileri arasında gösterilen Arjantin’de futbolculara turnuva boyunca seks yasağı getirilmeyecek olması yeni bir tartışmayı doğurdu.

Seksin normal yaşamın bir parçası olduğunu söyleyen Arjantin Milli Takım Doktoru Danato Villami, Radio Del Plata’ya yaptığı açıklamada “Turnuva boyunca oyuncular düzenli partnerleriyle şampanya ya da başka alkollü içeceklerin yasak olması koşuluyla seks yapabilecekler” dedi.

Villami, seksin tek başına bir sorun olmayacağını vurgulayarak, “Sorun olan kısmı düzensiz partnerler ve dinlenme saatlerini bozması. Önemli olan bunun oyuncuların bacak kaslarına ve performanslarına olumsuz yansımaması” derken oyuncuların doğru koşulları sağlamaları durumunda seksin herhangi bir sakıncası olmadığını vurguladı. Doktorlarının açıklamaları sonrası Arjantin Milli Takım Teknik Direktörü Maradona da oyuncularına seks konusunda sınır koymayacağını söyledi.

Arjantin Milli Takımı’ndaki bu gelişme sonrası otoritelerden seksin futbolcuların sahadaki performansını nasıl etkileyeceği yönünde görüşlerini aldık. İşte otoritelerin açıklamaları...

FUTBOLCULAR KAMPLARDA SEKS YAPMALI MI?

Erman TOROĞLU
Rahatlamak lazım


KARAR doğal. Kamplarda hoca izin vermezse, futbolcu bir şekilde kendisine imkan yaratır. Psikolojik ve fizyolojik rahatlama şarttır. Futbolcunun yatak odasına girilmez. Ama yorgun vücudun üzerine seks yapılmaz!

Yılmaz VURAL
Kamp uzunsa yapılır


PROFESYONEL futbolcular normal insanlar gibi davranamazlar. Seks tartılmalı ona göre hareket edilmelidir. Ancak uzun süreli kamplarda seks bir gerekliliktir. Böyle bir uygulama da bu nedenle çok doğaldır.

Feyyaz UÇAR
Bizde örneği yok gibi

ORTADA abes bir durum yok. Uzun süreli kamplarda böyle şeylerin olması çok doğaldır. Hatta futbolcuların eşleri ve sevgilileri davet edilir. Bizim ülkemizde pek olmasa da bunun dünyada örneği çoktur. Sonuçta uzun süreçte motivasyon gereklidir.

Rıza ÇALIMBAY
Kampta izin vermem


EĞER takım çok uzun süreli bir kamp yapıyorsa normaldir. Ama ben oyuncularıma sadece izin gününde ve kamp merkezinin dışında olmak koşuluyla müsade edebilirim. Sonuçta profesyonel insanların seçtiği yaşam tarzına uygun hareket etmeleri gereklidir.

Bunları da Beğenebilirsiniz