Gündem Haberleri

  Alkol yasağına garip savunma

  Oğuz DİŞLİ/ANKARA
  21.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ankara’da, sosyal tesislerde uygulanan alkol yasağının kaldırılmasını isteyen CHP’li meclis üyelerine, Belediye Başkanı Melih Gökçek, "O zaman transseksüellerde Cinnah Caddesi’nde çalışsın. Alın size bu da özgürlük" savunmasını yaptı.

  ANKARA Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısı dün, ASKİ Toplantı Salonu’nda yapıldı. Meclisin gündeminde ise belediyenin park ve sosyal tesislerde uyguladığı alkol yasağı vardı.

  CHP grubu adına önerge veren Yaşar Çatak, "Sizin yaptığınıza durumdan vazife çıkarmak denir. Anayasa’da belediyenin alkol yasağı uygulayabileceği yönünde herhangi bir ibare yoktur. Zaten alkol yasaklama zihniyeti ile gençlerden uzak tutulamaz. Önergemizle belediyemizin park ve sosyal tesislerinde alkol yasağının kaldırılmasını talep ediyoruz" dedi

  Çatak, AKP’li meclis üyeleri tarafından defalarca kesilen konuşmasında "Biz özgürlükleri savunuyoruz" dedi. Bunun üzerine şu ilginç diyalog yaşandı:

  Melih Gökçek: Transseksüellerin Cinnah Caddesi’nde çalışması içinde özgürlük istiyor musunuz?

  Yaşar Çatak: Alkolü parklarda yasaklayarak mı gençleri koruyacağız.

  TRANSSEKSÜELLERE KAFAYI TAKTIM

  Melih Gökçek: Transseksüeller Cinnah’ta çalışsın mı? Özgürlük mü özgürlük. Alın bir özgürlük daha.

  CHP’li Fazıl Güleken: Sayın Başkan sizde transseksüellere kafayı taktınız.

  Melih Gökçek: Siz nasıl alkole kafayı taktıysanız bende transseksüellere kafayı taktım.

  Bu tartışmaların ardından ise CHP’nin önergesi meclisin oyuna sunuldu. AKP grubunun ezici üstünlüğü ile Ankara’da alkol yasağının devamı kararı alındı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı