« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alkışlar Trabzonspor taraftarına

Trabzonsporlu taraftarların buluşma adresi bordomavi.net, yuvada bulunan 50 çocuk için forma kampanyası başlattı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Medyaspor'dan Gamze Bal'ın haberine göre, Trabzonspor taraftarlarının internetteki buluşma adresi Bordomavi.net (BMN), anlamlı bir kampanya başlattı. Trabzon Çocuk Yuvasında bulunan 50 çocuk için 50 forma organizasyonu başlatan taraftarlar, imece usulüyle toplanan ücretlerle bayramda minikleri sevindirecek.

“Memleket olarak zor günler geçirdiğimiz, birer fidan gibi büyüttüğümüz evlatlarımızın vatan savunmasında şehit olduğu, annelerin babaların, eşlerin, kardeşlerin gözyaşı döktüğü bir ortamdayız. Hayat acısıyla da olsa devam ediyor. Bir de anne baba bilmeyen, var olanın da maddi imkânsızlıklardan bakamadığı yavrular var. Orda bir köy var uzakta misali, kan bağımız olmasa da can bağımızın olduğu kardeşlerimiz var. Çocuk yuvalarında, yetiştirme yurtlarında hayatlarını idame ettirmeye çalışıyorlar. Bu kardeşlerimiz her bayramda daha da heyecanlılar, onları ziyaret edecek, başlarını okşayacak ağabeylerini, ablalarını bekliyorlar… Devletin her türlü ihtiyaçlarını karşıladığı bu kardeşlerimizin tek istediği ilgi ve sevgi…” diyerek yola çıkan bordo mavili taraftarlar, dün başlayan kampanyada şimdiden formaların önemli bir kısmını karşılamış durumda.

BİR ÇOCUĞA FENER FORMASI

Bu duyarlılık yüklü organizasyonda en çok dikkat çeken ise, yurtta bulunan ve bakıcılara atkı ördürecek kadar fanatik Fenerbahçeli olan bir miniğe de orijinal Fenerbahçe forması hediye edilecek olması… Özellikle şike soruşturması sonrası Trabzonsporlular ile Fenerbahçelilerin arası iyice açılmış, tahammülsüzlük son raddeye gelmişti. Fakat bordo mavili taraftarlar "49 çocuk mutlu olurken 1 çocuğun sevinmemesi bu organizasyona gölge düşürür. Fener formasıysa Fener forması, bu çocuklardan değerli değil" diyerek minik fanatiğe Trabzonspor forması yanında Fenerbahçe forması da hediye edecek…

O OLAYI HATIRLATTI

Bu duygusal hareket, 2009 Aralık ayında Trabzonspor – Fenerbahçe maçı sonrası Ankara’ya dönerken Samsun yolunda kaza geçirerek hayatını kaybeden taraftarlar arasındaki Ahmet Muhammed Demirel’i (21) hatırlattı. Trabzonsporlu arkadaşları Bünyamin Kahriman (24), Serhat Kırkayak (23) ve Mesut Keleş (19) ile birlikte Trabzon’a maça giden; ancak arkadaşlarının koyduğu şart gereği Trabzonspor forması giymek zorunda kalan genç taraftar, hayattayken verdiği son pozunda bordo mavili formayla objektiflere gülümsemişti… Yaşanan bu acı olay sonrası, yine daha önce çeşitli tarihlerde Trabzonspor yolunda hayatını kaybeden taraftarlarla birlikte bu dört genç için Trabzon’da bir anıt yapılmış, “Bir Sevda Uğruna” adı verilen Anıt Park’ta, Fenerbahçeli Ahmet Muhammed Demirel de unutulmamıştı…

“KANIMIZLA HAYAT VERİYORUZ”

Bu arada BMN üyeleri, 30 Ekim 2011 Pazar günü saat 15:00’te   Kızılay’la ortaklaşa kan bağışı kampanyası düzenleyecek. Taksim’de gerçekleşecek olan organizasyona katılması için tüm Trabzonsporlu taraftarlara çağrı yapılarak “Trafik kazasında yaralanan bir kimsenin, kan uyuşmazlığı olan bir bebeğin, kan bulunmazsa ölecek bir hastanın sizin verdiğiniz kanla kurtulmasının, size verdiği manevi duygu ölçüsüzdür. Bağışınız çok insancıl ve onurlu bir davranıştır. Ayrıca unutmayalım ki, hiç ummadığınız anda kan size de lazım olabilir…” denildi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler