« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alkışlar Daum'a

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Türk bayraklı tişört giyen Alman hoca, karşılaşma sonrası, “Galibiyetimizi, şehitlere, ailelelerine ve tüm Türkiye Cumhuriyeti’ni koruyan askerlere armağan ediyoruz” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

HER fırsatta “Kendimi yarı Alman yarı Türk hissediyorum” diyen Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Türkiye’yi ilgilendiren konularda ne kadar hassas olduğunu dün bir kez daha gösterdi.
30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle sahaya Türk bayraklı tişörtle sahaya çıkan Daum, aynı tişörtten futbolcularına ve yardımcılarına da giydirdi. Sarı lacivertli oyuncular ısınma antrenmanını bu tişörtlerle yaptı. Karşılaşmayı beyaz tişörtle izleyen Alman teknik direktör, maç sonrası televizyon kameralarının karşısına ve basın toplantısına yine Türk bayraklı tişörtü giyerek çıktı. Daum, her iki konuşmasında da sözlerine, “Maçtan önce dört şehit haberi aldık. Bu beni çok üzdü. Bu yüzden galibiyetimizi, şehitlere ve ailelerine armağan etmek istiyoruz. Aynı zamanda tüm Türkiye Cumhuriyeti’ni koruyan askerlere armağan ediyoruz” diyerek başladı.
Bayram coşkusu
Fenerbahçe Kulübü ve taraftarlar da 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenledi. Statta tribünlerin üst kısımlarına Türk bayrakları asılırken, futbolcular sahaya çıkarken, “10. Yıl Marşı” çalındı. Bu sırada maraton tribünün üst kısmında dev bir Türk bayrağı açıldı. Türk Telekom tribününe Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Zafer, Zafer Benimdir Diyebilenindir” sözlerini asan taraftarlar, ellerindeki Türk bayraklarıyla bir süre tezahürat yaptı. Fenerbahçeli futbolcular da sahaya çıkarken, “Güçlü Ordu, Güçlü Türkiye” yazılı bir pankart taşıdı.
Ayrıca, kulübün resmi internet sitesinin açılış sayfasına, futbolcular ve teknik heyetin Türk Bayrağı ile çektirdiği fotoğraf ve “30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun” yazısı yer aldı. Bunun yanı sıra Daum sitede yayınlanan video mesajında Türkçe olarak, “30 Ağustos Zafer Bayramı hepimize kutlu olsun” derken, Emre, Gökhan Gönül, Volkan Demirel ve Semih’in de kutlama mesajı videoları yayınlandı.

 

 

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz