Ege Haberleri

EGE

  Alkışlanacak yıkım kararı

  Evrim ATAMAN (DHA)
  13.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir'in Güzelbahçe İlçesi’nin CHP’li Belediye Başkanı Musafa İnce, Başkan Yardımcısı Leyla Cengiz ve Meclis Başkan Vekili Alpay Kandemir, vatandaşa örnek olmak için yıkımlara kendi mülklerinden başladı.

  Belediye Başkanı Mustafa İnce, yeni yaptırdığı evi için ruhsat bölümünün verdiği “balkondan ileriye taşılarak ek kolon yapılmış” raporu üzerine gerekli yıkımları bizzat kendisi yaptırdı.  Belediye Başkan Yardımcısı Leyla Cengiz, eşinin hissesi bulunduğu kafeteryaya, İmar Müdürlüğü’nün verdiği “Çökme tehlikesi var. Yıkılmalı” raporuna uydu. Yıkım kararını veren komisyonun başkanlığını yapan Leyla Cengiz, diğer üyeleri etkilememek için oylamaya katılmadı. Meclis Başkan Vekili Alpay Kandemir’in işlettiği limandaki restoran diğer dükkanlarla birlikte günün şartlarına uygun hale getirilerek yeni fiyatlarla kiralandı. Alpay Kandemir restorana diğer işletmelerle birlikte yapılan zammın belediye meclisinden geçmesine engel olmadı.
  Radikal kararlar aldık
  Yaşanan bu gelişmelerle ilgili bir değerlendirme yapan Belediye Başkanı Mustafa İnce, “Ben ve arkadaşlarım, kurallar herkes için eşit uygulanmalı prensibinden hareket ederek kendimizi birebir ilgilendiren konularda bile radikal kararlar aldık. Bizim hizmet anlayışımızda kimsenin ayrıcalığı bulunmamaktadır” dedi.  Başkan Yardımcısı Leyla Cengiz ise eşinin de hissesi bulunan yapının yıkılması konusunda diğer hissedarlardan tepki aldığını ancak buna rağmen başkanlığını yaptığı komisyonun aldığı karara saygı gösterdiğini ifade etti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı