Ege Haberleri

  Alkışı hak ediyor

  Hürriyet Haber
  05.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Erkeklerin egemen olduğu bir mesleği seçerek akaryakıt işine giren Burcu Dereci, part-time başladığı işinde istasyon sahibi oldu. Durmak bilmeyen iş kadını bambaşka bir kulvarda.

  İzmir’in tek kadın benzin işletmecisi Burcu Dereci, işini farklı alanlara da yayılarak büyütüyor. Narlıdere’de bakım ve güzellik merkezi açan iş kadını, yeni arayışlarını da sürdürüyor.
  Henüz lise öğrencisiyken iş hayatına atılarak marketlerde part-time çalışıp kendi ihtiyaçlarını karşılayan Dereci, üniversite eğitimi boyunca da çalışmaya ara vermedi. Bir akaryakıt firmasında çalışan Dereci, deneyim kazanınca mıntıka sorumlusu olarak istasyonları denetleme görevini üstlendi. Evlenince alan değiştirmeyi planlarken, bu kez akaryakıt sektörüne patron olarak dönen genç kadın, önce Alaşehir’de bir benzin istasyonu kiraladı, ardından Akhisar’da kendi istasyonunu açtı, Susurluk ve Mustafa Kemalpaşa’da iki istasyona ortak oldu.
  Yoğun iş temposu içinde iki de çocuk büyütmeyi başaran Burcu Dereci, şimdilerde bambaşka bir kulvarda daha işletmeciliğe soyundu, Narlıdere’de bir A Plus adında bir bakım ve güzellik merkezi açtı.

  Aile en büyük destek

  A Plus Bakım ve Güzellik Merkezi’ni doğrudan ticari amaçla açmadığını söyleyen EGİKAD Proje Kurulu Üyesi Dereci, “Burası benim için işin ötesinde bir rahatlama alanı. Huzur bulduğum bir yer. İnsanların buradan memnun ve güleryüzlü bir şekilde ayrılması ise en büyük mutluluk” diyerek, iş yaşamında yol almasında eşinin desteğinin çok önemli olduğunu söyledi. Dereci, “İzmir’de gerçek anlamda akaryakıt işi yapan, yani birebir bu işle uğraşan tek kadın benim. Tahmin edildiği gibi çok kolay bir iş değil bu, ama ailemin desteğiyle altından kalktım” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı