Ege Haberleri

EGE

  Alkim Grubu’na 8 ödül birden

  Hürriyet Haber
  02.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 01.02.2011 - 23:18

  Alkim Grubu; sodyum sülfat üreticisi olan Alkim Kimya ve ofset kağıt üreticisi olan ALKA Alkim Kağıt olarak, performansıyla Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın başarı ödülleri organizasyonunda 8 ödüle layık bulundu.

  5 ödül alan ALKA Alkim Kağıt en yüksek vergi veren ve en yüksek yatırım gerçekleştiren firma olurken, 3 ödüllü Alkim Kimya, sektöründe en yüksek üretimi gerçekleştiren firma oldu.
  Yönetim Kurulu Başkanı Reha Kora, bu ödüllerin kendilerini daha çok yatırım, istihdam, üretim ve ihracat için motive ettiğini belirterek, “Alkim olarak hem sodyum sülfat üretiminde dünya sıralamasındaki yerimizi yukarıya taşıyacak, hem de Türkiye’nin kağıt üretimini karşılamanın ötesinde kağıt ihracatını artıracak olan yeni yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Bu yatırımlarla da önümüzdeki yıllarda alacağımız ödüllerin sayısını artıracağız” dedi.
  Dünyanın en büyük 6’ıncı, Avrupa’nın ise 2’inci sodyum sülfat üreticisi olan Alkim, 1948 yılında şahıs şirketi olarak kuruldu, 1963’de Türkiye’deki sodyum sülfat üretimini geliştirmek amacıyla Amerikan Essex Interore şirketiyle kurulan ortaklı sonucu Alkim Alkali Kimya A.Ş. adını aldı. 1971 yılında ABD şirketi hisselerinin tamamını Kora ailesine devretti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı