Gündem Haberleri

  Aliyev: Türk dünyasına bağlıyız

  Ankara
  14.04.2004 - 11:58 | Son Güncelleme:

  Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan ile Türkiye arasında yakın dostluk ve kardeşlik ilişkilerinin bulunduğunu belirterek, ''Türk dünyasına her zaman bağlı olduklarını'' söyledi.

  Aliyev, Atatürk Orman Çiftliği'nde babası ve Azerbaycan'ın eski Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in anısına kurulacak ormanın açılış törenine katıldı.

    

  Türkiye'nin Azerbaycan'a her zaman destek verdiğini ifade eden Aliyev, gelişmiş ve istikrarlı Azerbaycan'ın, eski Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev döneminde oluşturulduğunu kaydetti.

    

  Ülkesinin yıllık büyüme hızının yaklaşık yüzde 10 olduğunu belirten Aliyev, Haydar Aliyev'in ardından gelenlerin, onun politikalarını sürdürdüğünü belirtti ve ''Bu siyasetin alternatifi yok, çünkü halkımız bunu bekliyor, destekliyor'' diye konuştu.

    

  Haydar Aliyev'in vasiyetinin, Türkiye ile Azerbaycan arasındaki ilişkilerin daha da geliştirilmesi olduğunu söyleyen Aliyev, ''Türk dünyasına bağlıyız, biz bu siyasete sadığız'' dedi.

    

  ''Gücümüz birliğimizdedir'' diyen Aliyev, babasın adına hatıra ormanı kurulmasının çok anlamlı olduğunu, çünkü babasının doğayı çok sevdiğini de kaydetti.

    

  Aliyev, gördüğü ilgi ve konukseverlik için teşekkür etti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı