"Cengiz Semercioğlu" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Cengiz Semercioğlu" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Cengiz Semercioğlu

Aliye’ye karşı Firuze

Kanal D filmleri sinemaseverlerin yüzünü güldürmeye devam ediyor.<br><br>Bu akşam da ekranda ilk kez gösterilecek olan, geçtiğimiz yılın en çok konuşulan filmlerinden <B>Neredesin</B> <B>Firuze </B>var.

Haluk Bilginer, Özcan Deniz, Demet Akbağ, Cem Özer gibi iddialı bir kadroyu bir araya getiren Neredesin Firuze salı gecesinin en güzel sürprizi.

Tabii bu gece ben en çok Aliye-Firuze kapışmasından kimin galip geleceğini merak ediyorum.

Malum Aliye salı gecelerinin tartışmasız birincisi. Ekrana geldiği günden bu yana ikinciliğe düştüğü gün sayısı bir elin parmaklarını bulmaz.

İşte bu zorlu günde, atv’de Melekler Adası (20.00) ve Aliye’nin (21.40); Show TV’de Gurbet Kadını (20.00) ve Cennet Mahallesi’nin tekrarının (21.45) karşısına Kanal D Neredesin Firuze’yle çıkıyor (20.00). Zap yapmaktan yorulacağımız bu gece de Aliye’yle Firuze arasındaki sonucu galiba foto-finiş belirleyecek.

Pazar sohbeti

Güneri Cıvaoğlu’nun pazar sohbetleri çok iyi gidiyor. Bu hafta Haybeden Gerçeküstü Aşk oyununun sahnesinde Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbağ ile sohbet etti.

Kadın-erkek ilişkileri, sinema tiyatro derken akıp gitti sohbet.

Öğrendiğim kadarıyla bir bu kadar sohbeti de montajda çıkarmak zorunda kalmış Cıvaoğlu.

Çünkü çekimler sırasında sohbet o kadar iyi gitmiş ki, hadi bunu koyarız hadi bunu çıkarırız derken 50 dakikalık programa iki saatten fazla çekim yapmışlar.

Tamamı yayınlansa tamamı keyifle izlenirdi herhalde.

Güneri Cıvaoğlu ile Şeffaf Oda’nın tek problemi saati. Kar-kış da eve kapanmışken iyi izleniyor da, havalar biraz düzelince pazar gündüz evde kim kalır ki?

Bence Kanal D ve Cıvaoğlu, havalar düzelmeden programa daha iyi bir saat bulmalı. (Kanal D, Pazar 13.00)

Seher Vakti

Televizyonlarda ikinci sezonda başlayan en iyi dizilerden birisi de Seher Vakti oldu.

Pazar gecesi tekrarını izlediğim Seher Vakti dizisi öyküsü, müzikleri ve çekimleriyle hemen farkını belli ediyor.

Tarsus’un tablo gibi mekánlarını fon yapan dizi, yakın plan çekimleriyle farklı bir reji örneği de sergiliyor.

Karakterlerin dudakları, gözleri, elleri gibi ayrıntıları öne çıkaran reji, oyunculukları ve mimikleri çok daha iyi izleyiciye aktarıyor.

Bu dizi Yeşim Salkım’ın da ikinci doğuşu olacak. İlk olarak Eşkıya’da oyunculuğuyla tanıştığımız, daha sonra Şarkıcı filmiyle Ankara Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü alan Yeşim Salkım, ilk dizisinde turnayı gözünden vuracak gibi gözüküyor.

Yeşim Salkım oyunculuğa da, Ayna adlı albümüyle müziğe de yeniden başlıyor.

2005 onun yılı olacak herhalde...

(Kanal D, Pazartesi 22.00)

Almanlara küstü gösteri yapmadı

Metin Uca gösteri yapmak için gideceği Almanya’dan vize alamamıştı ya, kendisi galiba bir daha Almanya’ya adımını atmayacak.

Bavyera Atatürkçü Düşünce Derneği’nin davetlisi olarak Almanya’ya çağrılan Uca, ‘verdiği fotoğraf uygun olmadığı gerekçesiyle’ reddedilmişti.

Uygun bir resimle başvurursa vize verileceğini bildirmiş yetkililer.

Ancak Metin bu, küstü bir kere!..

Uca’yı Almanya’ya davet eden Atatürkçü Düşünce Derneği diyor ki; ‘Evet Almanlar ayıp etti ama Metin Uca’nın da bunu gurur meselesi yapmasına gerek yok. Bizi burada zor durumda bırakmamalıydı‘.

Metin Uca’yla Alman hükümeti arasındaki gerginlik nasıl sonlanacak acaba?
X