Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Alışverişe giderken bombadan yaralandılar

  Serkan AKKOÇ
  09.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme: 09.10.2007 - 01:51

  Avcılar’da önceki gün alışverişe çıkan Pınar Arıkanoğullarından ile nişanlısı Tolga Tarlak, çöp konteynırında patlayan bombanın hedefi oldular. Hastanede tedavileri süren genç çiftin hayati tehlikesinin bulunmadığı açıklandı.

  AVCILAR’da İDO iskelesi yakınındaki çöp konteynırına bırakılan bombanın patlatılmasıyla yaralanan Pınar Arıkanoğullarından (25) ve nişanlısı Tolga Tarlak’ın (27) tedavileri İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Cerrahi Servisi’nde sürdürülüyor. Pınar Arıkanoğlullarından’ın çöp konteynırından koparak beline saplanan büyük parça ameliyatla alındı. Nişanlısı Tolga Tarlak’ın iki bacağına isabet eden çok sayıda şarapnel parçaları derinde olduğu için henüz ameliyat edilmedi. Her ikisinin de bilincinin açık olduğu belirtilen yaralıların hayati tehlikelerinin bulunmadığı ifade edildi. Diğer yaralılar, polis memuru Mikail Balta, Mesut Gemici ve Reha Özalkan kaldırıldıkları hastanelerdeki tedavilerinin ardından taburcu edildi.

  Kızıyla nişanlısının alışveriş yapmak üzere Avcılar sahilindeki "Entel Pazarı" olarak bilinen çarşıya geldiklerini söyleyen baba Turgut Arıkanoğullarından, "Tolga, otomobilini iskele yakınındaki otoparka park ettikten sonra çarşıya doğru kızımla beraber yürümeye başlamışlar. Çöp konteynırı ile polis otomobilinin arasından geçtikleri sırada patlama olmuş" diye konuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı