Alışveriş merkezlerine LPG'li araç uyarısı

Ankara
06.02.2005 - 13:17 | Son Güncelleme:

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, LPG'li araçların yüzde 90'ının, (LPG'li araçtır) bandrolü taşımayarak girmeleri yasak olan kapalı otoparklara girdiğini belirterek, "Gaz bombalarını ticaret merkezlerinin kalbine sokmayın" dedi.

ATO'dan yapılan açıklamaya göre, ATO Başkanı Sinan Aygün, Ankara'da bulunan alışveriş merkezlerine bir genelge göndererek LPG dönüşümlü araçların ticaret merkezlerine alınmaması uyarısını yaparak, bu araçlar için açık otoparkların tahsis edilmesi istedi.

Açıklamasında, LPG'li araçların (LPG'li araçtır) uyarısı taşıyan bandrol taşımalarının zorunlu olduğunu ancak, kapalı otoparkları kullanmak için araç sahiplerinin, araçlarının ön ve arka camlarında bulundurmaları gereken bu bandrolleri kullanmaktan kaçındığına dikkat çeken Aygün, “Araçların yüzde 90'ında, o aracın LPG'li olduğuna dair bandrol bulunmuyor. Bandrol taşımayan ve kapalı otoparkları kullanan araç sahiplerine ağır cezalar uygulanmalı” dedi.

"SIZDIRMAZLIK RAPORLARI YOK"

Türkiye'de 1.5 milyonu aşkın LPG'li aracın yüzde 76'sının gaz sızdırmazlık raporuna sahip olmadığı belirten Aygün, Ankara'da bulunan 100 bin LPG'li aracın yüzde 90'ının, İstanbul'da 188 bin aracın yüze 77'sinin, İzmir'de 64 bin aracın yüzde 76'sının sızdırmazlık raporu taşımadığına dikkat çekti.

AĞIR CEZALAR UYGULANMALI

Aygün, bandrol taşımayan ve kapalı otoparkları kullanan araç sahiplerine ağır ceza uygulanmasını istedi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı