« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Alışmak zaman alacak"

Valencia'da, iki yıl aradan sonra ilk kez F1 aracıyla sürüş yapan Kimi Raikkonen, eski performansını yakalamasının zaman alacağını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Sky Sports'a konuşan Raikkonen, "Yeniden F1 aracında olmak güzeldi. Son sürüşümden bu yana iki sene geçti, o yüzden uyum sağlamak biraz zaman alıyor. Fakat genel olarak sürüş, frenler ve viraj geçişlerine alışmak çok fazla zaman almıyor. Ancak tabi aracı, takımı ve lastikleri öğrenmek zaman alacak" dedi.

WRC'deki kariyerine başladıktan sonra bir gün F1'e döneceğine hiçbir zaman kesin gözüyle bakmadığını ifade eden Fin pilot, rallideyken, F1'e dönmeyi düşünüp düşünmediği sorusuna ise, "Gerçekten hayır. Gelecek için herhangi bir planım yoktu" cevabını verdi.

Raikkonen, "Bu yıl değerlendirilecek farklı seçenekler vardı. Fakat kesilikle yarışmak istiyordrum. Geçen yıl NASCAR'da birşeyler yaptım, diğerlerine karşı yarışmaktan büyük keyif de aldım. Bu yüzden Formula 1, yarışmaya karar verdiğim yer oldu. Yarışıyorsanız, F1 bunun, birçok insanın yer almak istediği, en yüksek seviyedeki yeridir. Dönmek için karşıma iyi bir şans çıktı ve ben de bunu Lotus'la değerlendirdim" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler